Wydarzenia

Zimne kąpiele czas start

3 listopada na terenie rekreacyjnym Kominowe Bajoro w Choroszczy odbyło się oficjalne otwarcie sezonu morsowego. Na to wydarzenie przybyło wielu pasjonatów zimnych kąpieli. Morsy z Łomży, Białegostoku, Augustowa, Zambrowa i oczywiście nasze Mroźne Stwory z Choroszczy wspólnie weszli do zimnej już o tej porze wody.

Imprezę otworzył Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, po czym nastąpiła rozgrzewka, prowadzona przez instruktorki M-GCKiS w Choroszczy. Po rozruszaniu się wszyscy ustawili się na napisie „Morsy” zrobionym w piasku, po czym w biegu skoczyli do wody. Ważną częścią morsowania było polewanie zimną wodą przez burmistrza i strażaków OSP w Choroszczy. Słońce wyszło i dzięki temu utworzyła się piękna tęcza nad zbiornikiem. Tłum morsów kąpał się w Kominowym Bajorze. Jedni wychodzili wcześniej, inni siedzieli w wodzie dłuższy czas. Nad wodą stała także wanna, z zimną wodą i lodem. Po kąpieli i ubraniu się, można było wziąć udział w grach i animacjach. Ponadto na wszystkich czekał poczęstunek: grochówka, kiełbaski, gorąca herbata. A tym, którzy pierwszy raz weszli do wody, zostały wręczone certyfikaty morsa.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, wspólną zabawę i kąpiel. Zapraszamy do odwiedzin Kominowego Bajora w każdą niedzielę o godz. 15:00, kiedy to morsy z Choroszczy spotykają się na wspólną kąpiel.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez choroszczański klub morsów „Mroźne Stwory”, przy wsparciu Burmistrza Choroszczy, Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy oraz Samorządowego Przedszkola im. Jana Pawła II w Choroszczy. 

Fot. M-GCKiS / Mroźne Stwory