EdukacjaHistoriaMiasto i Gmina

Patriotycznie w świetlicy szkolnej

11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace dotyczące symboli naszej państwowości, m.in. biało-czerwone flagi, godła z białym orłem w koronie. Uczniowie przygotowywali dekoracje i wystawę, której celem było propagowanie wśród uczniów naszej szkoły patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa oraz symboli narodowych. Dzieci z ochotą przystąpiły do wykonywania swoich prac, a ich efekty można oglądać na korytarzu szkolnym świetlicy zorganizowany został również konkurs wiedzy „Czy znasz tekst hymnu Polski?”.

Wychowankowie świetlicy wzięli udział w akcji BohaterON – włącz historię! 
To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie
i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Uczniowie przygotowywali kartki  z życzeniami, które zostaną przekazane Powstańcom. Zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów była to niezapomniana lekcja historii.

Wychowawcy świetlicy zwracają dużą uwagę na zajęcia o tematyce patriotycznej, dzięki którym kształtują u uczniów właściwe postawy patriotyczne poprzez rozwijanie w nich poczucia przynależności społecznej, budzenie świadomości narodowej, poznanie znaczenia słowa Ojczyzna, a także wyrażenie szacunku dla symboli narodowych.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Małgorzacie Łotowskiej, która wspiera działania świetlicy szkolnej i przekazuje cyklicznie materiały wykorzystywane przez dzieci do przygotowania gazetek tematycznych, dekoracji i prac plastycznych.

Anna Kozłowska, Agnieszka Sławińska, Agnieszka Łuniewska, Alicja Gniedziejko