Choroszcz biegła w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada odbył się Choroszczański Bieg Niepodległości – była to już 5 edycja. Tym razem nie padał deszcz, a pod koniec nawet wyszło słońce. Kolejny raz pobiliśmy rekord frekwencji, tym razem łącznie na sportowo święto niepodległości uczciło 195 zawodników i zawodniczek (w tym 93 w kategoriach dziecięcych). Najpierw dorośli punktualnie o godz. 12 po wystrzale Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego ruszyli na trasę biegu głównego, który na motocyklu pilotował Dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński. Biegacze pokonali trasę 9,5 km wiodącą ulicami Mickiewicza, Białostocką w kierunku Sienkiewicz, Szosę Kruszewską, następnie skręcili w Zastawie II, Zastawie I i ulicą Dominikańsą w kierunku mety na Rynku. Dzieci biegały tuż po rozpoczęciu biegu głównego na Rynku i ulicą Dominikańską.

Na starcie biegu głównego było 26 osób z naszej gminy, wielu zawodników z województwa podlaskiego i innych miast w polsce, a także z Białorusi. 


Fotogaleria z biegu znajduje się na facebooku M-GCKiS

Wszystkie dzieci po przekroczeniu mety otrzymały medale, breloczki, a najmłodsi patriotyczne kolorowanki. Każdy zawodnik i zawodniczka biegu głównego tuż po przekroczeniu mety otrzymał pamiątkowe medale i kubki ufundowane przez Burmistrza Choroszczy. Wśród Pań najlepsza była Olga Krautsova, przed Viktoryią Kushnir i Julitą Bielawiec, a wśród Panów Henadz Verkhavodkin, następnie Dzmitry Hramatouski i ubiegłoroczny zwycięzca Andrzej Leończuk. Wyróżniono także najlepszych biegaczy mieszkających w naszej gminie: wśród Pań pierwsza po raz trzeci raz z rzędu była Katarzyna Łotowska, przed Martą Filipek i Moniką Wierciszewską, a wśród Panów: Piotr Kozioł, przed Grzegorzem Mikulskim i Yury Krupitsą.  Przewidziana była także specjalna nagroda za zajęcie 101 miejsca – w związku z 101 rocznicą odzyskania niepodległości – wywalczyła ją Elżbieta Gutowska.

Dziękujemy w tym miejscu Burmistrzowi Choroszczy, który nie dosyć, że objął imprezę honorowym patronatem, był z nami obecny przez cały bieg to ufundował także pamiątkowe medale dla wszystkich zawodników, a także nagrody. Duża pula nagród była możliwa także dzięki osobie, która chce pozostać anonimowa – ta osoba była obecna także na biegu, wzięła nawet w nim udział! Nagrodziliśmy Ciebie brawami i jeszcze raz dziękujemy! 

Gorące podziękowania należą się także kuchni Szpitala w Choroszczy za przygotowanie pysznej gorącej grochówki, którą po sportowym wysiłku mogli się posilić wszyscy biegacze. Bieg nie mógłby się odbyć także bez wsparcia Strażaków z OSP w Choroszczy i OSP w Barszczewie, Policjantów z Komendy Miejskiej w Białymstoku, a także chłopaków z Zaczerlańskiego Ośrodka Monar. Nieodzowne było ponadto wsparcie pracowników M-GCKiS. Mamy nadzieję, że wszyscy zawodnicy wrócili do domów zadowoleni! Do zobaczenia za rok! 


Podsumowanie poszczególnych kategorii: (KOMPLET WYNIKÓW TUTAJ)

Bieg główny:

Kobiety (open):
?Olga Krautsova
?Viktoryia Kushnir
?Julita Bielawiec

Kobiety (Gmina Choroszcz):
?Katarzyna Łotowska
?Marta Filipek
?Monika Wierciszewska

Mężczyźni (open):
?Henadz Verkhavodkin
?Dzmitry Hramatouski
?Andrzej Leończuk

Mężczyźni (Gmina Choroszcz):
?Piotr Kozioł
?Grzegorz Mikulski
?Yury Krupitsa

1⃣0⃣1⃣ miejsce: Elżbieta Gutowska 

Więcej zdjęć z biegu znajduje się na facebooku M-GCKiS


O biegu w mediach:

–> Relacja Polskiego Radia Białystok.

–> Relacja TVP3 Białystok (od 9:15)