Światowy Dzień Życzliwości w Szkole Podstawowej w Choroszczy

W środę 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. World Hello Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

Uczniowie naszej szkoły od tygodnia przygotowywali kartki  z pozdrowieniami. Każda kartka opatrzona była cytatem o wartościach i pozdrowieniem. W naszej szkole w dniach 19-20 listopada czynna była „Poczta życzliwości”. Za pośrednictwem listonoszek można było przekazać kartki ulubionej koleżance, koledze, wychowawcy, nauczycielom, dyrekcji oraz innym pracownikom szkoły. Uczniowie świetlicy wykonali kilkaset kartek, które tego dnia zostały dostarczone adresatom. Główny cel naszej szkolnej akcji to pokazanie, że naprawdę niewiele trzeba, by być życzliwym dla drugiego człowieka. Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki.  Poczta życzliwości to kolejne działanie w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.

Anna Kozłowska, Agnieszka Sławińska

[nggallery id=1063