EdukacjaMiasto i Gmina

Dzień Misia w Przedszkolu w Choroszczy

Corocznie 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia na całym świecie.  Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie od XIX wieku. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia. Pluszaki nieodłącznie kojarzą się z beztroskim  dzieciństwem.

W dniu 25.11.2019r. dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.  Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym, jedno lub wielokolorowym przyjacielem – Misiem. A każdy z nich był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od zaprezentowania swoich maskotek. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie bawiły się przy ‘misiowych’ piosenkach. Nie zabrakło również zadań wymagających uwagi i koncentracji, takich jak: pytania do prezentacji multimedialnej na temat misiów w przyrodzie, quiz o bajkowych misiach, zgadywanki z łapką oraz misiowa gimnastyka. Każde dziecko otrzymało order pluszowego misia. Na koniec wspólnie obejrzeliśmy bajkę „Masza i Niedźwiedź” oraz „Miś Uszatek”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka. Ten wyjątkowy dzień dostarczył dzieciom mnóstwo radości, uśmiechu, pozytywnych wrażeń oraz zintegrował ich podczas wspólnej zabawy.

                                                                                                          Monika Laskowska, Małgorzata Kumpiak