HistoriaMiasto i GminaSportWydarzenia

Wystawa broni i Zawody strzeleckie w czwartek 16 stycznia!

W czwartek 16 stycznia odbędzie się pierwszy w nowym roku Turniej Strzelecki – „Z okazji 157 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego o Puchar Dyrektora M-GCKiS”, który jest jak zawsze organizowany przez Stowarzyszenie Pamieć i Tożsamość „Skała”. 

Przed turniejem odbędzie pokaz broni „Od Powstania Styczniowego do teraźniejszości” – wystawę będzie można oglądać od godziny 9:15 do 17:00 przy strzelnicy.

Zawody rozpoczną się o godz. 17:00 na strzelnicy znajdującej się w Szkole Podstawowej (ul. Powst. Styczn. 26A) – może w nich wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy płeć – zapraszamy więc na strzelnicę. Udział w zawodach jest bezpłatny, a zapisy rozpoczną się w dniu turnieju od godziny 16.30. Przewidziane są dwie kategorie: do 13 lat (postawa dowolna) i powyżej 13 lat (postawa stojąca). Zachęcamy do udziału!

W ten sposób pragniemy oddać hołd tysiącom Polek i Polaków, którzy stracili życie w walce o wolność Rzeczypospolitej. Organizatorem wystawy i turnieju jest Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość „Skała”, a partnerami M-GCKiS w Choroszczy i Szkoła Podstawowa w Choroszczy.