KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Styczniowy wyjazd do Opery i Filharmonii Podlaskiej

19 stycznia 2020 roku Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu zorganizowało wyjazd do Opery i Filharmonii Podlaskiej na operetkę zatytułowaną „Baron Cygański”- zaliczaną do najsłynniejszych dzieł w literaturze operetkowej.

Przed spektaklem był czas na wspólne zdjęcie na specjalnej ściance przygotowanej na cześć „Barona Cygańskiego”, który gości na scenie OiFP już tylko do 9 lutego 2020 roku.

Operetka Johanna Straussa już od pierwszych minut oczarowała widzów obecnych na widowni głębokimi dialogami, każdym najmniejszym detalem; nie trudno było dostrzec, iż praca nad przygotowaniami tego dzieła była bardzo rzeczowa i skrupulatna. Libretto, które zostało wyraźnie unowocześnione przepełnione było humorem, jednakże uwidaczniało ono również rosnące mury, które w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej widoczne, a wszystko to w rytmie rozpalającego do czerwoności czardasza i rytmicznego walca.

Kolejny już z rzędu wyjazd do opery zorganizowany dla mieszkańców gminy przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu cieszył się całkiem sporym zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszej gminy, zapewniamy, że to pierwszy w tym roku, lecz na pewno nie ostatni wyjazd Klubu Turysty Kulturalnego!

Wielka sława to żart,
książę błazna jest wart,
złoto toczy się w krąg –
z rąk do rąk, z rąk do rąk…

(P.Krysiewicz)