Sztab WOŚP w Choroszcz pobił rekord!

Mamy rekord! 12 stycznia po raz 28. w Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Choroszczy orkiestra zagrała po raz kolejny. 17 wolontariuszy od wczesnego poranka kwestowało na ulicach naszego miasta. Darczyńcy nie zawiedli – dzięki Państwa hojności i dobrym sercom zebraliśmy łącznie ponad 18 tys. zł! To wspaniały rekord! Dziękujemy!

Myśląc o mieszkańcach, sztab WOŚP w Choroszczy przygotował wiele atrakcji. Od 9.00 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy wystartował halowy turniej piłki nożnej, organizowany przez radnego Jacka Dąbrowskiego, w którym wzięły udział 24 zespoły. Stowarzyszenie choroszczańskich morsów „Mroźne Stwory”, oprócz morsowania, przygotowało wiele atrakcji na plaży „Kominowego Bajora”. Tradycją choroszczańskich finałów WOŚP jest maraton Zumby – i tak samo było w tym roku, maraton odbył się na auli M-GCKiS i był prowadzony przez instruktorki na co dzień prowadzące zajęcia w Centrum – Małgosię i Ulę. Zwieńczeniem finału WOŚP był koncert zespołu Holiday.

Podczas choroszczańskiego 28. finału WOŚP można było wylicytować wiele wspaniałych gadżetów, m.in. kalendarze, koszulki, kubki czy skarbonki. Niebywałą okazją było zdobycie e-learningowego kursu szybkiego czytania o wartości 4 000 zł. Na internetowej aukcji można było wylicytować weekend w Toskanii. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spotkał się z gorącym odzewem choroszczan. Uzbieraliśmy rekordową kwotę 17 713,59 zł; 51 $ oraz 12 €.!

W imieniu całego choroszczańskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do wyniku tegorocznego finału: wolontariuszom za kwestowanie, Sylwii i Karolowi – za pomoc w pracy sztabu, Jackowi Dąbrowskiemu – za turniej piłki nożnej, „Mroźnym Stworom”, a w szczególności Kasi Łuszyńskiej – za atrakcje nad Kominowym Bajorem, Małgosi i Uli – za poprowadzenie Zumby, Stowarzyszeniu „Chcę Żyć”, a w szczególności paniom Lili Rutkowskiej oraz Dorocie Wilczyńskiej – za wspólne kwestowanie.

Dziękuję serdecznie również darczyńcom i sponsorom: panu Dariuszowi Pakule z Grupy Chorten oraz Krzysztofowi Zagórskiemu, właścicielowi firmy Vita Smak – za sfinansowanie produktów, z których powstał pożywny bigos, paniom z Przedszkola Samorządowego im . Jana Pawła II w Choroszczy – za przygotowanie tej wspaniałej potrawy. Dziękuję pani Elżbiecie Szydłowskiej – właścicielce choroszczańskiej piekarni za świeży chleb do bigosu, sponsorom turnieju – za pokrycie kosztów organizacyjnych, Miejsko-Gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy – za udostępnienie miejsca pracy sztabu. Dziękuję także choroszczańskiej policji za czuwanie nad bezpieczeństwem wolontariuszy.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, do następnego roku! Sie ma!

Adam Kamieński
szef sztabu WOŚP
w Choroszczy