Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Złotorii

Za oknem na próżno szukać zimy – brak sypiących się z nieba śniegowych gwiazdek i mrozu. Na przekór temu szybkimi krokami przyszło do nas jedno z najważniejszych zimowych świąt – Dzień Babci i Dziadka.

W Szkole Podstawowej w Złotorii obchodziliśmy je 17 stycznia. Od samego rana, a tak naprawdę dużo, dużo wcześniej, trwały przygotowania. Podekscytowane dzieci, krzątający się przy stołach rodzice oraz nauczyciele – wszyscy tworzyliśmy jedną, zgraną grupę oczekującą z niecierpliwością na przyjście dostojnych gości. W końcu nastąpiła ta chwila – dokładnie o godzinie 10.00 Dyrektor naszej szkoły, pani Monika Prejzner, powitała wszystkich przybyłych na uroczystość. Następnie najmłodsi, czyli dzieci z klasy zerowej oraz uczniowie z klas I- III, dali popis swoich umiejętności. Na niejednej twarzy dziadka pojawiło się wzruszenie, a niektóre babcie ukradkiem ocierały łzy. Nic w tym dziwnego, przecież wnukowie są ich największym skarbem.

Babciu i Dziadku, chcemy Wam bardzo podziękować za to, że przyszliście do nas, że jesteście wsparciem, że przytulacie swoje wnuki i kochacie je jak nikt na świecie. Bądźcie zawsze z nami!

SP w Złotorii