Miasto i GminaSportWydarzeniaZdrowie

Turniej charytatywny i morsowanie dla Patryka!

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz ze współorganizatorami zaprasza do Choroszczy w niedzielę 2 lutego, by wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz ciężko chorego mieszkańca gminy Choroszcz – 11-letniego Patryka.

Patryk mieszka w Pańkach, ma 11 lat i choruje na ostrą białaczkę szpikową.

W niedzielę 2 lutego w Choroszczy na rzecz pomocy Patrykowi odbędą się dwa wydarzenia:

Gramy dla Patryka: w godz. 9.00-15.30 w hali sportowej w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy odbędzie się piłkarski turniej charytatywny, organizowany przez Fundację „Naszpikowani” i Stowarzyszenie „Strażacy wspólnie przeciw białaczce”, koordynowany przez p. Izabelę Szklarzewską-Sakowicz. W trakcie turnieju odbędą się pokazy grupy medycznej i strażaków, będzie można też skosztować pysznego gulaszu czy pierogów, będą również licytacje oraz zajęcia z animatorami, a także liczne stoiska sponsorów, którzy postanowili wesprzeć szlachetną akcję.

Morsujemy dla Patryka: od godz. 11.00 nad Kominowym Bajorem odbędzie się wspólne morsowanie klubu piłkarskiego Narew Choroszcz ze Stowarzyszeniem „Mroźne Stwory” oraz Białostockim Klubem Karate Kyokushin „KANKU”. Ale w morsowaniu może wziąć udział każdy! Zapraszamy! Na wszystkich będzie czekała pyszna ciepła grochówka. W godz. 11.00-13.00 nad Kominowym Bajorem będzie można dołączyć do grona dawców szpiku, a w godz. 9.00-13.00 przed Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy będzie można oddać krew.

Zapraszamy do Choroszczy i zachęcamy wszystkich do włączenia się w szlachetną akcję!

Honorowy patronat nad wydarzeniami objął Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Organizatorzy i partnerzy akcji: Burmistrz Choroszczy, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy, Fundacja „Naszpikowani”, Stowarzyszenie „Strażacy wspólnie przeciw białaczce”, Klub Narew Choroszcz, Białostocki Klub Karate Kyokushin „KANKU”, Klub Lambada Girls, Stowarzyszenie „Mroźne Stwory”.

UM