OSP Choroszcz wyróżniona w rankingu wojewódzkim

To już kolejny raz, kiedy choroszczańska jednostka pożarnicza OSP Choroszcz zajmuje wysoką lokatę w województwie pod względem aktywności ratunkowej. W rankingu przeprowadzonym przez portal strażacki.pl OSP Choroszcz plasuje się na 3. miejscu pod względem liczby interwencji przeprowadzonych w 2019 roku.

OSP Choroszcz do sytuacji zagrożeń, ratujących ludzkie życie i mienie wyjeżdżała w 2019 roku aż 95 razy: 34 razy – do pożarów, 55 razy – do miejscowych zagrożeń i 6 razy – do alarmów fałszywych. 95 wyjazdów plasuje OSP Choroszcz w ścisłej czołówce w województwie i tylko w niewielkim stopniu ustępuje miejsca wobec 96 wyjazdów OSP Gródek (2. miejsce) i 102 interwencji OSP Stawiski (1. miejsce).

Bardzo cieszę się z aktywności wszystkich jednostek OSP działających na terenie gminy Choroszcz, ponieważ przez lata widzę jak, także dzięki naszemu wsparciu, profesjonalizują się – przyznaje z dumą Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński – ale OSP Choroszcz została szczególnie dostrzeżonaJest to formacja nie tylko od wielu lat ugruntowana w lokalnym środowisku, z długą tradycją, ale także podnosząca swoje kompetencje i wciąż aktywna. Zawsze w gotowości. Dowodem tego jest ranking, zresztą nie pierwszy, w którym OSP Choroszcz zajmuje wysoką lokatę – dodaje Burmistrz Wardziński.

OSP Choroszcz, podobnie jak dwie inne jednostki z terenu gminy Choroszcz: OSP Klepacze oraz OSP Złotoria jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Oznacza to, że w sytuacji zagrożenia są one dysponowane do pomocy przez Państwową Straż Pożarną i pełnią wobec niej znaczącą rolę wspierającą: są szybciej na miejscu zdarzenia, dzięki temu mogą zareagować od razu i mimo tego, że tworzą je strażacy-ochotnicy, ich praca i zaangażowanie ma charakter profesjonalny.

OSP Choroszcz oraz wszystkim działającym na terenie Gminy Choroszcz jednostkom OSP dziękujemy za codzienną pomoc pełnioną przez nie wobec społeczeństwa każdego dnia.

Ranking portalu strażacki.pl można zobaczyć TUTAJ.

UM

fot. OSP Choroszcz