Izbiszcze wygrały 5 edycję Choroszczańskiej Ligi Halowej!

V edycja Choroszczańskiej Ligi Halowej trwająca od początku grudnia w minioną sobotę zakończyła rozgrywki. W 2,5 miesięcznych zmaganiach udział udział rekordowa liczba 14 drużyn (10 drużyn w I edycji, 12 drużyn w II edycji, 13 w III edycji i 12 drużyn w IV edycji), które najpierw rywalizowały w fazie grupowej, a następnie w fazie play-off. Łącznie w IV edycji Ligi Halowej wzięło udział 204 zawodników. Emocji nie brakowało do samego końca. W ostatecznej walce o medale pozostały 4 drużyny: Kopnij Babkę w Czapkę, Izbiszcze, Football Fans Wasilków i Bajeczne Obrazy. Zanim w sobotę 15 lutego doszło do wielkiego finału rozegrano mecze o niższe pozycje, ale najciekawiej było na samym końcu. W meczu o 3 miejsce spotkały się Bajeczne Obrazy i Kopnij Babkę w Czapkę: po regulaminowych 30 minutach meczu był remis 1-1, więc o miejscu na podium zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy “Babki”. W wielkim finale spotkali się zawodnicy Izbiszcze i Football Fans Wasilków. Lepsi okazali się “zielono-czarni” z Izbiszcz wygrywając 3-1.

Po zakończonym finale doszło do podsumowania rozgrywek z udziałem Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego i Dyrektora M-GCKiS w Choroszczy Przemysława Waczyńskiego. Piękne medale, a także statuetki dla wszystkich startujących drużyn ufundował Burmistrz Choroszczy za co serdecznie dziękujemy. Najlepsze drużyny oraz zawodnicy otrzymali także upominki rzeczowe ufundowane przez M-GCKiS. Najlepszym bramkarzem został Jakub Roszkowski z Kopnij Babkę w Czapkę, miano najlepszego zawodnika przypadło dla Karola Zimnocha z Bajecznych Obrazów, a tytuł “Króla Strzelców” otrzymał Kamil Niewiński z Promotechu, który zdobył 18 bramek. Podsumowanie wszystkich kategorii poniżej. Dziękujemy w tym miejscu wszystkim drużynom za udział, gratulujemy najlepszym i zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach sportowych organizowanych przez M-GCKiS w Choroszczy! Gorące podziękowania należą się także Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Choroszczy Ewie Zawistowskiej za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej do przeprowadzenia rozgrywek!

Więcej szczegółów o rozgrywkach na specjalnej stronie: www.m-gckis.ligspace.pl

Wyniki dnia finałowego – 3 lutego:

LZS Choroszcz – Promotech 7-9 /mecz o 7 miejsce/
FC Dziady – Team Dużego Bica 2-4 /mecz o 5 miejsce/
Kopnij Babkę w Czapkę – Bajeczne Obrazy 1-1 k. 6-5 /mecz o 3 miejsce/
Football Fans Wasilków – Izbiszcze 1-3 /FINAŁ/

Klasyfikacja drużynowa końcowa:

1. Izbiszcze, 2. Football Fans Wasilków, 3. Kopnij Babkę w Czapkę, 4. Bajeczne Obrazy, 5. Team Dużego Bica, 6. FC Dziady, 7. Promotech, 8. LZS Choroszcz, 9. Radar Krynice, 10. Lambada Choroszcz, 11. Zaczerlany, 12. Bimber Złota Siekiera, 13. Monar Zaczerlany , 14. Zespół Niespokojnych Nóg

Klasyfikacja strzelców:

 1. Kamil Niewiński (Promotech) – 18 bramek
 2. Rafał Olsiewicz (Izbiszcze) – 13 bramek
 3. Arkadiuasz Iwaniuk (Wasilków) – 13 bramek
 4. Dawid Minkowski (Radar) – 12 bramek
 5. Dawid Górski (Wasilków) – 11 bramek
 6. Karol Fiedorczuk (LZS) – 11 bramek
 7. Robert Krysztopik (Izbiszcze) – 10 bramek
 8. Karol Zimnoch (Bajeczne Obrazy) – 10 bramek

* Pierwsza “8” strzelców – łącznie gole zdobyło 102 zawodników 


Klasyfikacja bramkarzy:

 1. Jakub Roszkowski (Babka) – 5,13/8 meczów
 2. Patryk Jackowski (Lambada) -5,00/6 meczów
 3. Jakub Szumkowski (LZS) – 5,00/4 mecze
 4. Bartłomniej Silwnik (Izbiszcze) – 4,86/7 meczów
 5. Maciej Okuła (Wasilków) – 4,75/8 meczów
 6. Piotr Jaworowski (TDB) – 4,63/8 meczów

* Do średniej brani pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy rozegrali min. połowę meczów swojej drużyny. Łącznie dostępu do bramki wszystkich drużyn broniło 38 zawodników. Klasyfikowanych zostało w tej kategorii 10 bramkarzy


Klasyfikacja najlepszego zawodnika:

 1. Karol Zimnoch (Bajeczne Obrazy) – 40 pkt
 2. Kamil Niewiński (Promotech) – 35 pkt
 3. Rafał Olsiewicz (Izbiszcze) – 30 pkt
 4. Dawid Górski (Wasilków) – 30 pkt
 5. Arkadiusz Iwaniuk (Wasilków) – 30 pkt
 6. Kamil Stankiewicz (LZS) – 30 pkt
 7. Dawid Minkowski (LZS) – 30 pkt
 8. Wojciech Brzeziński (Zaczerlany) – 30 pkt

* Najlepszy zawodnik meczu (10 pkt), wyróżniony zawodnik meczu (5 pkt). Łącznie 80 zawodników zdobyło punkty w tej klasyfikacji.