Finał Wojewódzki- Igrzyska Strzeleckie Młodzieży Szkolnej.

11 marca 2020 uczniowie naszej szkoły mężnie stanęli do rywalizacji w finale wojewódzkim ze szkołami z Białegostoku i całego województwa podlaskiego.

Celem Igrzysk Strzeleckich z broni pneumatycznej jest rozwijanie idei olimpizmu i ducha sportowej rywalizacji. Popularyzacja i promocja sportu strzeleckiego, jak również wyłonienie drużynowych i indywidualnych mistrzów. 

W tym roku w finale nasze dziewczęta zajęły drużynowo szóste miejsce na 26 rywalizujących drużyn. Chłopcy otarli się o podium zajmując czwarte miejsce w województwie. Rywalizacja drużyn dziewcząt była na bardzo wysokim poziomie i różnice między czwartym a szóstym miejscem były niewielkie. Trzeba również podkreślić, że nasze dziewczęta uzyskały o wiele wyższy wynik niż chłopcy, co nie umniejsza sukcesu chłopców. Drużyny z pierwszych miejsc mają nad naszą szkołą tę przewagę, że strzelectwo uprawiają na lekcjach wychowania fizycznego lub w szkolnych klubach sportowych. Ze względu na sukcesy naszej młodzieży może warto pomyśleć o rozwinięciu strzelectwa? Przecież nie każdy sportowiec musi być piłkarzem.

Gratuluję naszej młodzieży osiągniętych sukcesów.

Trener
Instruktor Sportu Strzeleckiego
Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego
Piotr Waczyński