SportWydarzenia

Już jutro Bieg Niepodległości w Choroszczy. Zapraszamy!

Już jutro, w sobotę 14 listopada będzie przeprowadzony Bieg Niepodległości, który po wielu latach przerwy powraca do kalendarza obchodów Święta Niepodległości. Start i meta będzie usytuowana przy „orliku” na ul. Pałacowej, a trasy biegu będą prowadzić alejkami Parku Pałacowego.

Zapisy elektroniczne zamykamy dzisiaj (piątek) o godz. 15, ale zapisać się będzie można także w dniu biegu osobiście w godzinach 10:00 – 10:30.

O przebiegu tras informowaliśmy tutaj. Poniżej przedstawiamy filmik z trasy, zachęcamy do zapoznania się:

Szczególnie zachęcamy do udziału dzieci i młodzież (kategoria szkoły podstawowej, gimnazjum/liceum) – tutaj lista startowa wygląda naprawdę ubogo. W kategorii „open” jest już dużo lepiej – będziemy gościć oprócz mieszkańców naszej gminy, także zawodników z Fast, Białegostoku, Kleosina, Łomży, Juchnowca, Suwałk, a nawet z Białorusi.

Harmonogram dnia biegowego wygląda następująco: 

Piątek, 13 listopada:

15:00 – zakończenie zapisów elektronicznych

Sobota, 14 listopada (obiekt „ORLIK” ul. Pałacowa 2)

10:00 – 10:30 Zapisy na miejscu
10:30 – 11:00 Odbiór numerów startowych
11:00 – Oficjalne Otwarcie
11:10 – Bieg dla szkoły podstawowej 930 m
11:25 – Wręczenie medali
11:30 – Bieg dla gimnazjum/liceum, +50 2800 m
11:55 – Wręczenie medali
12:00 – Bieg Główny 4600 m
13:00 – Wręczenie medali, zakończenie biegu

W przypadku słabych warunków atmosferycznych ze względu na bezpieczeństwo (ślisko, bliska obecność wody) możliwy oddzielny start kobiet i mężczyzn w biegu głównym.

Na miejscu będzie możliwość skorzystania z szatni (nie nadzorowanych), a także depozytu. Będzie także możliwość wypicia ciepłej herbaty. Dla osób, które przyjadą rowerem będzie stojak na obiekcie „orlik”, a dla tych, którzy przyjadą samochodem będzie możliwość zaparkowania na terenie boiska (wjazd od ul. Pałacowej).

Organizatorami biegu są Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Urząd Miejski w Choroszczy, a także Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. Dziękujemy także dla 1 Choroszczańskiej Drużyny Harcerskiej „Solum”, która pomoże nam w organizacji i sprawnym przebiegu Biegu Niepodległości. Dziękujemy!

Szczegóły odnośnie biegu można na bieżąco śledzić na stronie wydarzenia na portalu facebook.