31. Jarmark Dominikański odwołany

Szanowni Państwo,

Jarmark Dominikański w Choroszczy ma długoletnią tradycję na mapie głównych imprez w regionie. Odbywa się on nieprzerwanie od 1990 roku. Na stałe wpisał się w kalendarz letnich wydarzeń naszej gminy. Odbywa się on na terenie parku Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. Jest to cykliczna impreza gromadząca handlowców, rzemieślników i rękodzielników z lokalnymi wyrobami i towarami. Stwarzamy przestrzeń, by regionalni wytwórcy mogli zaprezentować się z oryginalnymi i wyszukanymi podlaskimi, ale nie tylko, produktami. Na scenie występują liczne zespoły folklorystyczne, disco, rockowe. Wydarzenie to zawsze przyciąga ogromną rzeszę odwiedzających. Jest to okazja by rodziny z dziećmi oraz inni przybywający mogli się zintegrować, czerpać z muzycznej kultury, poznawać lokalne tradycje, zwyczaje, w radosnej atmosferze spędzać czas. Jest to świetna promocja lokalnego dziedzictwa, odkrywanie i budowanie tożsamości, sposób na identyfikację z miejscem zamieszkania.

Niestety, z przykrością musimy poinformować, że w tym roku nie jesteśmy w stanie go zorganizować w dotychczasowej formule. Z uwagi na stan epidemii wprowadzony w Polsce, zagrożenie, z jakim się to wiąże oraz obostrzenia wydawane przez Ministra Zdrowia, a także przez niepewność sytuacji jesteśmy zmuszeni odwołać 31. Jarmark Dominikański w Choroszczy. Robimy to z bólem serca, jednak podyktowane jest to troską o zdrowie i bezpieczeństwo odbiorców, uczestników oraz twórców tej imprezy.

Wydarzenie to odbędzie się w innej formie. Jesteśmy w procesie opracowywania koncepcji i szukania najlepszych rozwiązań. Jeśli chcą nas Państwo wesprzeć, mają pomysły – prosimy kierować je na adres jarmark@choroszcz.pl. Dołożymy wszelkich starań, by ta impreza choć w zmienionej formie spełniła państwa oczekiwania.

Życzymy zdrowia i do zobaczenia!

Dyrektor M-GCKiS w Choroszczy
Przemysław Waczyński