Miasto i Gmina

Akcja #mojaflaga

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Biuro Programu „Niepodległa” organizuje ogólnopolską akcję #mojaflaga. W akcji może wziąć udział każdy, kto wywiesi flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, następnie zrobi sobie z nią zdjęcie i udostępni je w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.

Do wszystkich skierowana jest również #AkcjaKokarda Narodowego Centrum Kultury, które na swoich stronach publikuje film instruktażowy zachęcający do własnoręcznego wykonania kokardy narodowej. NCK przygotowało także pakiet edukacyjny „Barwy Wspólne” – do pobrania i gry w domu.

Ponadto w Dniu Flagi z okien Zamku Królewskiego w Warszawie wywieszonych zostanie 16 biało-czerwonych flag o ponad dziesięciometrowej długości, które będzie można obserwować na elewacji wschodniej – od strony Wisły, południowej – od strony Trasy W-Z i zachodniej – od strony placu Zamkowego.

Specjalnie na tę okazję został także przygotowany film na temat Flagi Państwowej, który opublikuje Zamek Królewski na Wawelu. Natomiast Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie (oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku) w mediach społecznościowych udostępni instrukcje dotyczące protokołu flagowego.

Źródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Inne propozycje Ministerstwa Kultury.

Propozycje Narodowego Centrum Kultury