Projekt ,,Face to Face” – kontynuowany zdalnie!

Sytuacja epidemiczna panująca w Polsce i na świecie zmieniła oblicze oświaty. Od połowy marca zdalne nauczanie stało się rzeczywistością dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców.  W naszej Szkole Podstawowej w Choroszczy już wcześniej  mieliśmy jego przedsmak, ponieważ od początku II semestru realizujemy międzynarodowy projekt edukacyjno – humanitarny ,,Face to Face With The World”. Nasi uczniowie spotykali się przez Internet ze swoimi rówieśnikami ze szkoły w Kenii, którą prowadzi Pani Margaret Waterlink. Uczęszczają tam dzieci do jedenastego roku życia z rejonu Burumburum, dzielnicy Nairobi. Dotychczas odbyło się kilka spotkań online, podczas których mieliśmy okazję, aby wzajemnie się poznać. Uczniowie pokazywali swoje talenty, opowiadali o miejscach zamieszkania, o walorach przyrodniczych  swoich krajów.

W ramach projektu ,,Face to Face” przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla naszych przyjaciół z Kenii. Zebraliśmy 140 kg przyborów szkolnych, m.in. zeszytów, kredek, bloków rysunkowych, piórników i plecaków. Materiały spakowaliśmy w 7 kartonów po 20 kilogramów. Paczki zostaną wysłane po zakończeniu izolacji.

Mimo tej trudnej sytuacji staramy się utrzymać kontakt ze szkołą w Nairobi. Poprzez media społecznościowe i grupę Globalni w Choroszczy przesyłamy pozdrowienia oraz  informacje o aktualnej sytuacji w Polsce i Kenii. Uczniowie piszą listy, przesyłają kartki świąteczne z życzeniami i pozdrowieniami, zdjęcia  prac plastycznych.

Pani Dyrektor Ewa Zawistowska, Szkoła Podstawowa w Choroszczy oraz nauczyciele realizujący projekt otrzymali Międzynarodowe Certyfikaty Humanitarn- Edukacyjne ,,Szkoła Zmieniająca Świat” za pomoc w realizowaniu programu międzykontynentalnego ,,Pomóż dzieciom wrócić do szkoły” w Międzynarodowym Projekcie Humanitarno- Edukacyjnym na rzecz dzieci w Afryce, Azji i Bliskim Wschodzie „Face to Face With The World”.

Z niecierpliwością oczekujemy końca izolacji i powrotu do szkoły, aby móc wrócić do normalnych lekcji i kontynuacji spotkań online z Kenią.

    

Joanna Chmur, Maria Jabłońska, Beata Gawryluk,
Joanna Gaweł, Barbara Joka i Anna Kozłowska