Wyjazd do opery z M-GCKiS w Choroszczy

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wznawia wyjazdy do opery. 11 października wyjeżdżamy na musical „Jesus Christ Superstar”.

Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu siedmiu dni poprzedzających ukrzyżowanie. Śmierć mesjasza kończy spektakl i nie ma w nim wzmianki o zmartwychwstaniu. Także relacja Jezusa i Judasza, która jest osią musicalu, stanowi wytwór wyobraźni autorów i nie ma potwierdzenia w materiale źródłowym. Zdaniem wielu Judasz przedstawiony został zbyt pozytywnie.
Musical „Jesus Christ Superstar” pojawił się w Polsce w 1987 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w reżyserii Jerzego Gruzy, polską adaptację tekstów napisali Wojciech Młynarski i Piotr Szymanowski. W roli głównej wystąpił Marek Piekarczyk, wokalista zespołu TSA. Nowoczesną inscenizację tej musicalowej klasyki zaprezentowali w warszawskim Teatrze Rampa Jakub Wocial i Santiago Bello. Nawiązali oni do pomysłu Lloyda Webera i Rice’a przedstawienia Jezusa jako pierwszego w dziejach idola, przyciągającego do siebie i fanów, i przeciwników.

Bilety na spektakl w cenie : normalny: 117 zł (rząd X), oraz 94,50 zł (rząd IV,VI, VIII); ulgowy: 108 zł (rząd X), oraz 85,50 zł (rząd IV,VI, VIII).

Zapisy i opłata za bilety do 9 września do godz. 13.00, a odbiór biletów będzie możliwy od 17 września. Tradycyjnie zapewniamy nieodpłatny dojazd na spektakl autokarem. Szczegóły na temat zapisów w biurze MGCKiS. Zapraszamy !!!