Choroszczańskie Bulwary otworzyliśmy wspólnie

Mamy to! Wspólnie, przy pięknej pogodzie, gremialnie i wielopokoleniowo 17 września br. otworzyliśmy pierwsze w historii Gminy Choroszcz Bulwary ze skate parkiem, placem zabaw, siłownią pod chmurką, górką do zjeżdżania oraz tężnią solankową! Inwestycja podoba się Państwu, co widać na co dzień. Bardzo nas to cieszy. Ponieważ miejsce jest wspólne życzymy, by bezpiecznie z niego korzystać oraz troskliwie o nie dbać.

W historycznym wydarzeniu dla gminy Choroszcz uczestniczyło wiele osób: kierownictwo Urzędu Miejskiego w Choroszczy w osobach: Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, Sekretarza – Mirosława Zalewskiego, Skarbnik Gminy – Anny Radziszewskiej oraz Marzeny Jacejko – Kierownik Wydziału Budownictwa i Gospodarki Lokalowej UM Choroszcz. Opiekę duchową sprawował ks. kanonik Leszek Mieczysław Struk – Proboszcz choroszczańskiej Parafii Rzymskokatolickiej, który poświęcił i pobłogosławił miejsce. Na otwarcie Bulwarów licznie przybyli też choroszczańscy radni miejscy wraz z radnym z okręgu – Adamem Kamieńskim; byli obecni również: Mariusz Wróbel – prezes ZECWiK w Choroszczy, a także wykonawcy: Piotr Dzierżanowski – inspektor nadzoru oraz Tomasz Kulesza z firmy HydroPlus. Ponieważ Bulwary to przestrzeń wielopokoleniowa, byli też tego dnia przedstawiciele choroszczańskich stowarzyszeń senioralnych: Koła Emerytów i Rencistów nr 15, Rady Seniorów Gminy Choroszcz oraz Oddziału Sybiraków, choroszczańskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi, a także Stowarzyszenia „Chcę Żyć!”. Nie zabrakło też dzieci, młodzieży, a także całych rodzin oraz innych mieszkańców Gminy Choroszcz.

Widząc tak dużą liczbę gości, a także codziennie korzystających z miejsca, przekonujemy się, że rewitalizacja zaniedbanej przestrzeni była celną inwestycją. Wszak Bulwary przy ul. H. Sienkiewicza w Choroszczy oferują bardzo wiele: pierwszy w historii Choroszczy skate park, siłownię pod chmurką, kolorowy i bezpieczny plac zabaw, górkę do zjeżdżania, a dla łaknących zdrowego powietrza – pierwszą w województwie tężnię solankową. Przy jej szemrzącym dźwięku można pospacerować lub posiedzieć i – prawdziwie odpocząć. A wszystko elegancko otoczone zielenią, ścieżkami dla pieszych, drogami dla rowerów, wyposażone w kamienne stoły do gry, ławeczki, kosze na śmieci, miejsce na ognisko, ażurowe wiaty i wygodny parking; zaś wieczorem i nocą – nastrojowo oświetlone. Przestrzeń bez wątpienia zyskała nowe oblicze, stając się atrakcją dla wielu pokoleń; przez lata niezagospodarowany i zdegradowany teren przekształcił się w nowoczesną i kolorową promenadę. Już dziś korzystają z niej dzieci i młodzież, a także seniorzy i całe rodziny oraz inne zainteresowane osoby.

Otwarcie choroszczańskich Bulwarów, 17.09.2020

Pogoda mówi, że przed nami jeszcze kilka dni ze słońcem 🌞😀To wspaniała okazja do tego, by odwiedzić wspólnie otwarte Bulwary przy ul. H. Sienkiewicza w Choroszczy😀Zobaczmy – na filmie jak to było, a naocznie przekonajmy się jak jest😀ZAPRASZAMY!😀

Opublikowany przez Choroszcz Nasza Rezydencja Sobota, 26 września 2020

To kolejna historyczna inwestycja w gminie Choroszcz – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Niezagospodarowana i łagodnie mówiąc: niezachęcająca dotąd przestrzeń, przez mieszkańców Choroszczy była raczej omijana szerokim łukiem, mimo że blisko sąsiaduje z zabudową mieszkalną, a także nie sposób ją przeoczyć podczas spacerów czy codziennych zakupów. Dotąd – straszyła, by nie powiedzieć: przerażała. Teraz diametralnie zmieniła swoje oblicze. Bulwary przy ul. H. Sienkiewicza stały się przestrzenią uporządkowaną i przyjazną społecznie. A skate park i tężnia solankowa – pierwsze takie realizacje w naszej gminie, a jeśli chodzi o tężnię, także w regionie – widzę, że już przyciągają przedstawicieli wielu pokoleń – konkluduje Burmistrz Wardziński. Bardzo mnie to cieszy. Zachęcam do korzystania z Bulwarów i życzę bezpiecznego ich użytkowania – dodaje włodarz Gminy Choroszcz.

Inwestycja pochłonęła blisko 2,2 mln zł. Gmina Choroszcz pozyskała dofinansowanie na ten cel: RPOWP 2014-2020 wsparł inwestycję kwotą ponad 1,5 mln zł, a Budżet Państwa –  blisko 220 tys. zł. Pozostałą część – ponad 400 tys. zł gmina Choroszcz pokryła z własnego budżetu.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim obecnym na otwarciu Bulwarów przy ul. H. Sienkiewicza w Choroszczy – za tak liczną i serdeczną obecność. Tych, którzy jeszcze Bulwarów nie widzieli, zapraszamy, by odwiedzili nową wielopokoleniową przestrzeń w Choroszczy. A wszystkim użytkownikom życzmy, by radośnie i bezpiecznie z niej korzystali, a także byśmy dbali o nią jak o własny rodzinny dom.