Noc Bibliotek w Choroszczy!

VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek  w Miejskiej Bibliotece w Choroszczy odbędzie się w sobotę 10 października 2020 r.  o godzinie 18:00 pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Jak piszą inicjatorzy akcji: Klimat na czytanie, czyli:

  • dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;
  • wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest nasza biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. 

Czas pandemii pokazuje jak ważnym miejscem w lokalnej społeczności  jest Biblioteka. W tym roku, przez twórcze i kreatywne animacje sprawimy, by jeszcze więcej dzieci i młodzieży odwiedzało naszą Bibliotekę na stałe.

Rozpoczniemy, o godzinie 18:00 animacjami na Placu Brodowicza przy MGCKiS. O godzinie 19.00 połączymy się online na uroczystej inauguracji akcji z udziałem pisarzy i artystów, gdzie odczytany zostanie napisany przez Jacka Cygana, specjalnie dla Nocy Bibliotek, wiersz – hymn akcji oraz wiersz Doroty Masłowskiej z książki „Psikusy”. Na osoby uczestniczące czekać będzie poczęstunek i ciąg dalszy animacji.

Zapraszamy do udziału dzieci w wieku 6-11 lat. Obowiązują zapisy! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr telefonu 85 710 23 93 , 723 698 951 lub osobiście w godzinach pracy Biblioteki.

Do pobrania:

REGULAMIN

OŚWIADCZENIE