KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Relacja z „III Spotkania przy sztaludze”

Spotkania przy sztaludze to projekt artystyczno-edukacyjny z udziałem pracowników M-GCKiS. Celem przedsięwzięcia jest przedstawienie na żywo za pośrednictwem social mediów (FB,YouTube) technik rysunkowych i malarskich oraz zapoznanie z twórczością wybranych sławnych artystów.

Spotkania przy sztaludze wystartowały przed sezonem wakacyjnym i odbyły się dwukrotnie. Za pierwszym razem pozował dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński, następnie Paulina Krysiewicz pracownica Biblioteki. Później nastąpiła przerwa po której powróciliśmy do cyklu.

26.10 odbyła się pierwsza transmisja po przerwie. Monika Tekielska-Chmielewska gościła tym razem Adama Kamieńskiego, który pozował jej do portretu w stylu Stanisława Ignacego Witkiewicza. Model w trakcie malowania przedstawił rys. historyczny okraszony wieloma ciekawostkami z życia artysty.

Za pierwszym razem pozował dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński, następnie Paulina Krysiewicz pracownica Biblioteki. Powstały kolejno – portret olejny „Stańczyk” na wzór Matejki i „Macierzyństwo” na wzór Stanisława Wyspiańskiego.

Zapis transmisji można obejrzeć poniżej na FB M-GCKiS w Choroszczy:

Spotkania przy sztaludze – Witkacy

Opublikowany przez M-GCKiS w Choroszczy Czwartek, 29 października 2020