Gmina Choroszcz ma już pełnoprawnych I-klasistów

Każda klasa osobno, o wyznaczonej godzinie i każdy w maseczkach oraz niestety, bez rodziców, ale każdy w galowym stroju, grzeczny i wyjątkowo przejęty arcyważną chwilą – oto okoliczności tegorocznego pasowania na ucznia I klasy w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy. 6 listopada br. przeszło 130 dzieci rozpoczynających naukę w tej szkole, stało się pełnoprawnymi uczniami.

Pasowanie na I-klasistę to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu ucznia, a w życiu 7-latka, tuż obok początku roku szkolnego i pierwszego dnia w szkole – to bezsprzecznie wyjątkowy moment. Pasowanie oznacza przyjęcie w poczet uczniów danej szkoły. 6 listopada SP Choroszcz „wzbogaciła się” o przeszło 130 uczniów, którzy stali się pełnoprawnymi I-klasistami.

Uroczystość była długo wyczekiwana i w tym roku odbyła się inaczej niż dotąd: w obowiązującym reżimie sanitarnym, który nałożył na wszystkich szereg ograniczeń: maseczki, trzymanie dystansu i zakaz gromadzenia się – dlatego pasowanie odbywało się osobno dla każdej z klas, przebiegało na wietrzonej sali gimnastycznej, z udziałem tylko kilkorga gości: Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, Kierownictwa Szkoły, w osobach: Pani Dyrektor Ewy Zawistowskiej, Pań Wicedyrektor: Katarzyny Adamskiej-Niewiarowskiej i Beaty Gawryluk, a także Pań Wychowaczyń – opiekunek poszczególnych klas.

Uczniowie wspaniale przygotowali się do uroczystości: nauczyli się nowych piosenek – nie tylko śpiewanych, lecz także z układem ruchowym, wierszy – deklamowanych samodzielnie, wspólnie lub z podziałem na role. Chwila była wyjątkowa i pełna emocji, ale każdy doskonale poradził sobie w nowej sytuacji. Dlatego każdy bezapelacyjnie zasłużył na miano „Ucznia”. Z pewnością też każdy choroszczański I-klsista odetchnął z ulgą i poczuł dumę, gdy na znak pasowania na ucznia – został dotknięty kolorowym ołówkiem po ramieniu.

Pasowanie na I-klasistę w SP Choroszcz było długo wyczekiwane przez uczniów i skrupulatnie przygotowywane przez kadrę nauczycielską. Odbyło się niemal w ostatniej możliwej chwili: tuż przed przejściem klas I-III na tryb pracy zdalnej, w związku z panującą pandemią koronawirusa.

Żałujemy bardzo, że w tak ważnym momencie dzieciom nie mogli towarzyszyć rodzice – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński – ale niestety, obecne warunki sanitarne nie pozwalają na udział w uroczystościach większej liczby osób. Jednak nic straconego – dodaje włodarz gminy Choroszcz – z uroczystości powstanie film oraz zdjęcia, które ukażą ten ważny moment i będą wspaniałą pamiątką – konkluduje Burmistrz Wardziński.

Choroszczańscy I-klasisści zdali swój pierwszy egzamin z bycia uczniem na medal – nie kryje radości Dyrektor Szkoły Ewa Zawistowska. Gratuluję pasowania na I-klasistę uczniom i dziękuję także nauczycielom – dzięki ich wysiłkowi i zaangażowaniu udało się w tych niełatwych czasach tak świetnie przygotować dzieci do uroczystości – dodaje. Naszym nowym uczniom – w szczególności, ale wszystkim uczniom naszej szkoły życzę, by nauka była niezapomnianą wspaniałą przygodą – dodała na koniec Pani Dyrektor.

My również przyłączamy się do powinszowań i życzymy, by bycie uczniem i zdobywanie wiedzy w tych niełatwych czasach naznaczone było radością z odkrywania fascynującego nieznanego i nabywania nowych umiejętności i kompetencji.

UM

Pasowanie na Ucznia w SP Choroszcz, 6 XI 2020

Za oknem słota i dżdży?☔️ Nauka zdalna jeszcze przed nami?😞 Nie szkodzi👍 Zobaczcie, ile słońca i ciepłych emocji🥰 towarzyszyło 6 XI 2020 podczas Pasowania na Ucznia w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy🎓😃Ze względu na pandemię, każda klasa pasowana była osobno, bez udziału publiczności, także więc bez Rodziców. Dlatego – tak jak obiecaliśmy – przedstawiamy filmowy materiał z Uroczystości🤗 Zapraszamy do oglądania🤗 i wypatrywania swoich Pociech😃

Opublikowany przez Choroszcz Nasza Rezydencja Niedziela, 22 listopada 2020