Kulturalny Czwartek – spotkanie z Darią Ostrowską

Serdecznie zapraszamy na pierwsze po powrocie spotkanie pn. „Kulturalny Czwartek”. Rozmowa odbędzie się 19 listopada 2020 roku o godzinie 18:00 w formie streamu online na naszym profilu FB. Prowadzącym będzie dyrektor Przemysław Waczyński, a jego gościem będzie choroszczańska artystka Daria Ostrowska. Tematem rozmowy w skrócie będzie “Jak to jest w dzisiejszych czasach być artystą?”.

————-

Daria Alicja Ostrowska ur. 12.08.1986 r w Lidzbarku Warmińskim. Obecnie mieszka i tworzy w Choroszczy koło Białegostoku. Ukończyła Państwowe Liceum plastyczne w Olsztynie na kierunku ceramiki artystycznej, a następnie Instytut Sztuk Pięknych UWM również w Olsztynie, dyplom z malarstwa. Daria Ostrowska jest uczestniczką popularnych w całej Polsce aukcji „młodej sztuki”. Jej prace brały udział w wielu wystawach zbiorowych organizowanych przed aukcjami sztuki, ale także w zbiorowych ekspozycja Galerii Marchand z Białegostoku, czy ProjecArt z Warszawy. Uczestniczka cenionych targów sztuki organizowanych przez  American Friends of Warsow – Art Fresh Festiwal. Obrazy artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w całej Polsce.

Prace Darii Ostrowskiej skupiają się na człowieku, głównie kobiecie. Jednak nie jest to fizyczne studium postaci, kobieta w jej obrazach jest myślowym emocjonalnym skrótem – metaforą smutku, nadziei, radości. W swoich pracach często nawiązuje do motywów ludowych, baśni. Ogromną inspiracje wynikająca z mieszanych polsko-ukraińskich korzeni stanowią dla niej ikony- święte obrazy gdzie postać jest symbolem, nie ciałem.
W pracach artystki istotną rolę odgrywa symbolika. Ustawienie postaci, kierunki w jakie zwracają głowy i ich gesty mają znaczenie, stanowią swojego rodzaju ceremonię.