Komunikaty

Forum Seniora

Zapraszamy na Forum Seniora w internecie! Porozmawiamy o zagadnieniach związanych z prawem spadkowym, sposobach działania oszustów oraz bezpieczeństwie seniorów. Zaproszeni eksperci podpowiedzą także co zrobić, by mieć zdrowy uśmiech i jak poradzić sobie z bólem głowy. Nie zabraknie również gościa specjalnego!

Z przyjemnością zapraszamy Was na kolejne, III już Forum Seniora, które odbędzie się 9 kwietnia! W trosce o bezpieczeństwo uczestników, wykłady będą transmitowane w internecie.

– Pandemia koronawirusa zmieniła wiele sfer naszego życia, wymuszając m.in. wprowadzenie nowej formuły spotkań – wyjaśnia Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego”. – Nowej, ale wcale nie gorszej! Przenieśliśmy nasze spotkanie do internetu, po to, aby mogli w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani seniorzy. By zrobili to w komfortowych warunkach, w zaciszu swojego domu, gwarantując im tym samym maksymalne bezpieczeństwo. A to właśnie ono jest dziś najważniejsze – dodaje.

Program, który przygotowaliśmy na Forum Seniora, jak zwykle będzie różnorodny – każdy znajdzie coś dla siebie.

 
PLAN FORUM SENIORA
 
  • Koronawirus ciągle zagraża. Jak rozpoznać, że dana osoba zachorowała na koronawirusa i kiedy należy koniecznie skontaktować się z lekarzem? Na te pytania odpowie prof. dr hab. n. med. Wojciech Naumnik – kierownik I Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy z Pododdziałem Chemioterapii Nowotworów Płuc Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób płuc oraz prezes Oddziału Białostockiego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc. Dowiemy się również, jak się leczy chorych na COVID-19 – w domu i szpitalu, jakie są najczęstsze powikłania choroby oraz dlaczego, ze względu na sytuację epidemiologiczną, ważna jest szczepionka przeciw COVID-19.

  • Uwaga! Oszuści polują na seniorów! Jak nie dać się oszukać? – o sposobach działania oszustów oraz bezpieczeństwie seniorów opowie mł. aspirant Marta Gawieńczyk z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

  • Ludzkim głosem o prawie – o najważniejszych zagadnieniach związanych z prawem spadkowym (m.in. o testamentach, dziedziczeniu czy darowiźnie) porozmawiamy z adwokat Urszulą Zajko z Kancelarii Adwokackiej adw. Urszula Zajko.

  • Aby seniorzy mieli ładny i zdrowy uśmiech – o problemach stomatologicznych osób starszych i sposobach ich rozwiązywania będzie mówiła dr Iwona Iwanowicz z Dentico&Rehabilis Clinic – Centrum stomatologiczno-fizjoterapeutycznego w Białymstoku. Dowiemy się między innymi, czy stres może „zjadać” zęby.

  • Czy z bólami głowy można pójść do fizjoterapeuty? Na to pytanie odpowie Karol Gorzechowski, fizjoterapeuta z Dentico&Rehabilis Clinic. Poradzi też, jakie ćwiczenia można wykonywać samodzielnie.

  • Jak dogadać się między pokoleniami? – opowie o tym GOŚĆ SPECJALNY naszego Forum Seniora – prof. Jerzy Bralczyk, polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego.

Spotkanie poprowadzi Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej”.

 
Partnerzy Forum:
 

Źródło: Kurier Poranny