EdukacjaMiasto i Gmina

W poszukiwaniu wiosny

Wiosna to ulubiona pora roku większości z nas. Szary, mokry, zimowy czas odchodzi w zapomnienie, robi się za to bardziej kolorowo, a słońce rozświetla nasze dni i nasze humory.

Obchody Dnia Wiosny są wieloletnią tradycją w Szkole Podstawowej w Złotorii i  w tym roku również nie mogło ich zabraknąć. Dlatego 22 marca 2021r.  Dyrektor szkoły, Pani Monika Prejzner, ogłosiła konkurs pod hasłem „W poszukiwaniu wiosny”. Wszyscy bardzo się ucieszyli, bo ciągłe siedzenie przy komputerze nawet największym fanom TI dało się już we znaki.

  Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach. Dzieci z kl. 1-3 miały za zadanie wykonać  pracę plastyczną  na temat: „Oznaki wiosny w mojej okolicy” oraz  wiosenną  gimnastykę na świeżym powietrzu i udokumentować ją krótkim filmem lub zdjęciem. Uczniowie klas 4-8 w ramach zadania konkursowego mieli  udać się na długi spacer w celu znalezienia i sfotografowania oznak wiosny – pierwszych kwiatów, kwitnącej wierzby, skrawka zielonej trawy, słowem wszystkiego co mogłoby sugerować, że wiosna jest z nami. Ale to nie wszystko… Dodatkowo mieli uruchomić jakąkolwiek aplikację, która wskaże przebytą odległość (w km) np. zegarek/smartband, aplikacja w telefonie lub inne. Następnie wykonać  zrzut ekranu, ewentualnie zdjęcia przebytej odległości wraz z trasą.

 Chociaż  pogoda nie zachęcała do spacerów, uczniowie postanowili podjąć wyzwanie i poszukać pierwszych oznak wiosny.  Jury było zachwycone pięknymi pracami i zdjęciami, ale największe wrażenie zrobiły  przebyte przez uczestników konkursu kilometry.  To dowód  na to, że wszyscy potrzebowali wyjść na świeże powietrze,  poczuć tchnienie  lekkiego wiatru, chwycić promyk słońca i w ten sposób odreagować ten trudny czas. Biorąc pod uwagę liczbę dzieci, które podjęły wyzwanie i przystąpiły do konkursu głęboko wierzymy,  że okazał się on receptą na znużenie, zniechęcenie i brak motywacji.

Niezastąpiona w działaniach szkolnych po raz kolejny okazała się Rada Rodziców, która ufundowała nagrody główne. A oto zwycięzcy:

W kategorii klas 7 – 8

  1. Martyna Nowicka – 23,8 km
  2. Oliwia Pogorzelska – 23,3 km
  3. Kacper Nowicki – 15,3 km

W kategorii klas 4 – 6

  1. Paweł Pogorzelski – 25,2 km
  2. Nicola Zembko – 13,5 km
  3. Bartek Kalicki – 7,8 km

Kategoria klas I-III

I miejsce Dawid Roszkowski kl. 3

II miejsce Natalia Dzięgielewska kl. 2

III miejsce Zuzanna Marciszewska kl. 1

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Szkoła Podstawowa w Złotorii