W szpitalu w Choroszczy – punkt szczepień

Burmistrz Choroszczy informuje, iż w Choroszczy został uruchomiony kolejny – drugi już Punkt Szczepień Powszechnych. Jest on zlokalizowany w Szpitalu, przy ul. dr. Z. Brodowicza 1. Na szczepienia można zapisywać się od wtorku 4 maja br .

Punkt rusza we wtorek 4 maja br. i pracuje przez 7 dni w tygodniu:

– od poniedziałku do piątku: w godz. 8.00-18.00,

– w soboty i niedziele: w godz. 8.00-15.00.

Szczepienia odbywają się w gabinecie lekarza rodzinnego, tuż obok Izby Przyjęć – z oddzielnym wejściem.

W punkcie może się zaszczepić nawet 200 osób dziennie.

Aby zapisać się na szczepienie, najpierw trzeba się zarejestrować – na konkretny dzień i godzinę.

Można to zrobić dzwoniąc:

– na całodobową, bezpłatną infolinię – nr 989

– albo telefonując bezpośrednio do punktu – pod nr. tel.: 723 576 222, 609 349 904.

Następnie, w wyznaczonym terminie trzeba się stawić u lekarza POZ w Szpitalu, z wypełnionym Kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 (do pobrania również na stronie www.gov.pl lub bezpośrednio w punkcie szczepień). Po pozytywnej kwalifikacji lekarskiej, szczepieniem zajmie się odpowiednia pielęgniarka.

Bezpośrednio po szczepieniu należy przez 15 minut odpocząć. Po tym czasie można wrócić domu czy do zaplanowanych wcześniej czynności.

Punkt Szczepień Powszechnych w Szpitalu w Choroszczy spełnia wszystkie wymogi i jest umieszczony w wykazie podmiotów wykonujących działalność leczniczą, realizujących szczepienia przeciw Covid-19. Posiada duże doświadczenie w zakresie szczepień – szpital w Choroszczy do początku roku zaszczepił ok. 600 swoich pracowników. Na wypadek ewentualnych powikłań, punkt dysponuje odpowiednim sprzętem i zapleczem szpitalnym ratującym życie.

Punkty Szczepień Powszechnych są organizowane przez jednostki samorządu terytorialnego we współpracy z podmiotem leczniczym, na polecenie Wojewody, w punkcie zatwierdzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Docelowo takich punktów ma być w całym kraju 471 i mają one pomóc w przyspieszeniu programu szczepień przeciwko COVID-19.

Zapraszamy wszystkich chętnych!