Konkurs “Wiosna w Ogrodnikach” 2021

„Z czym kojarzy ci się wiosna w naszej wsi?” – właśnie takie pytanie Sołectwo wsi Ogrodniki zadało najmłodszym mieszkańcom. Zapytanie miało formę konkursu fotograficzno-plastycznego. „Podzieliliśmy prace na dwie kategorie, młodzież oraz maluchy, natomiast poziom był bardzo wysoki w obu kategoriach. Zostaliśmy zasypani dużą ilością prac i dodatkowo bardzo pozytywnie zaskoczyła nas ich jakość! Bo to nie były zwykłe rysunki, chociaż i takie się przytrafiły, ale przyniesiono prace trójwymiarowe, posiadające fakturę reprezentującą przedstawiane obiekty, a nawet przyszła do nas praca przypominająca rzeźbę! I te piękne fotografie, które uradowały nasze oczy i serca.” – relacjonuje Sołtys wsi Ogrodniki, Leszek Zaleski.

 „Gdy dostałem prace do oceny, zamurowało mnie.” – wspomina Tomasz Kułakowski, radny wsi i właściciel TJ-IT – „Z powodu pandemii ubiegłoroczne spotkania zostały odwołane i nie było konkursu, ani nawet festynu z okazji dnia dziecka. W tym roku, z uwagi na odbyte szczepienia i dużą liczbę ozdrowieńców, nie odpuściliśmy! Bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ dzieci w pełni zasłużyły na naszą uwagę, wspólnie spędzony czas z mieszkańcami oraz te wspaniałe nagrody! A nagrodą dla organizatorów były uśmiechy tych dzieciaków oraz zadowolenie i duma ich rodziców!”.

Po rozdaniu nagród, rozpalono ognisko, były kiełbaski oraz poczęstunek przygotowany przez mieszkańców a dzieci, które rozpierała energia, wyszalały się skacząc w dal i ganiając się wzajemnie po boisku.

Sponsorami nagród byli: burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, Dr Tusz, Auto Idea Mercedes Benz, Galeria Sleńdzińskich, Salon fryzjerski Judyta, PM Bank, Dorota Zaleska Forever, TJ-IT Tomasz Kułakowski i Leszek Zaleski – sołtys wsi Ogrodniki.

Radni wsi wspólnie mówią: „Czy za rok zrobimy podobny konkurs? Raczej nie, ponieważ zrobimy jeszcze lepszy! Nasze wspaniałe dzieciaki na to zasługują! Taka piękna inicjatywa łącząca mieszkańców i przynosząca wspaniałe chwile powinna być powtarzana jak najczęściej.”

TK