Prestiżowy Wyścig Narodów odwiedził Choroszcz

Najlepsi młodzieżowi kolarze z ponad 20 drużyn świata zawitali na Podlasie, w tym także do Choroszczy, by w kolorowym międzynarodowym peletonie ścigać się na podlaskich drogach. Orlen Lang Team Race przemierzył Gminę Choroszcz w niedzielę 30 maja 2021 roku. To historyczne wydarzenie, które zgromadziło wielu choroszczan. Osobiście uczestniczyli oni w tym radosnym i kolorowym święcie sportu.

ORLEN Wyścig Narodów to impreza należąca do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Owe największe polskie zawody kolarskie organizuje legenda polskiego kolarstwa, utytułowany wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata – Czesław Lang. W wyścigu startują najbardziej utalentowani młodzi kolarze z całego świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Czech, Danii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Norwegii, Hiszpanii, Austrii, Luksemburga czy Bułgarii oraz oczywiście reprezentanci Polski.

W 2021 roku ORLEN Wyścig Narodów zawładnął Podlaskiem w ostatni weekend maja. Start i meta miały miejsce w Białymstoku, ale zawody nie ominęły podlaskich gmin. W gminie Choroszcz Orlen Lang Team Race biegł od granicy m. Białystok, przez Szosę Kruszewską – i dalej ulicami: Zastawie II – Zastawie I – Dominikańską – Ogrodową – H. Sienkiewicza – Żółtkowską, następnie drogą serwisową wzdłuż S8 w kierunku Babina i Rzędzian. 30 maja kolarze amatorzy po podlaskich drogach wykręcili 82 kilometry.

Dziękuję Mieszkańcom za obecność i powitanie kolarzy na trasie – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński – dziękuję też służbom, a zwłaszcza naszym OSP – za ochronę przebiegu wyścigu – dodaje. Na moje ręce sam Czesław Lang przekazał nam – choroszczanom podziękowania za gościnność i przesłał serdeczne pozdrowienia. Tym bardziej cieszę się z takiego wyróżnienia naszej społeczności, ponieważ nie codziennie mamy możliwość, by być współgospodarzem wydarzenia sportowego zorganizowanego z takim rozmachem i goszczenia tylu wybitnych zawodnikówMam nadzieję, że Orlen Lang Team Race i Orlen Wyścig Narodów to nieostatnie tak doniosłe imprezy w naszej gminie, i dobre prognostyki, które wprowadzają nas w nowy etap ciekawych organizowanych przez nas atrakcji – konkluduje włodarz gminy Choroszcz.

Już dziś na nie serdecznie zapraszamy.

 

Więcej zdjęć na stronie www.choroszcz.pl