Dzień Dziecka w Szkole w Złotorii

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie.
Dzieci Szkoły Podstawowej w Złotorii z okazji swojego święta udały się na Magiczne Przedstawienie, które odbyło się w Białymstoku z udziałem największych gwiazd z grupy Champions of Illusion! To było show, jakiego jeszcze nie było! Od wielkich ucieczek z zamkniętych skrzyń, przez “latanie” w powietrzu i lewitację, sztuczki z gołębiami po iluzje karciane i mentalne. Dzieci było zachwycone.Uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami zorganizowali na terenie szkoły ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy.

Po powrocie do szkoły czekała na dzieci wspaniała niespodzianka. Z okazji Dnia Dziecka odwiedzili nas goście – Prezes Zarządu Wodociągi Podlaskie – p. Marek Kuczyński, Kierownik Działu Kontroli Wodociągów Podlaskich – p. Kamil Kulesza, p. Wiesław Dojlida oraz Komendant OSP Zlotoria – p. Ireneusz Jabłoński, którzy przygotowali społeczności naszej szkoły miłą niespodziankę. Szkole podarowano meble biurowe do naszych pracowni, dzieci zaś otrzymały cały ogrom słodkości. To wspaniałe, że są wśród nas ludzie wielkiego serca, którzy zauważają potrzeby drugiego człowieka, którzy wyciągają pomocną dłoń.

Przy okazji wizyty w Szkole Podstawowej w Złotorii Prezes Wodociągów Podlaskich wręczył panu Ireneuszowi Jabłońskiego sprzęt gaśniczy na potrzeby OPS Złotoria.

W tym wyjątkowym dniu pojawił się również element historii i patriotyzmu, jakże ważny dla społeczności Złotorii. Pan Wiesław Dojlida przekazał na ręce Pana Kamila Kuleszy odznakę 3 Dywizji Strzelców Karpackich, którą kilkanaście lat temu otrzymał za upamiętnienie ofiar II wojny światowej z rąk polskiego żołnierza, który walczył pod Tobrukiem i Monte Cassino. Pan Kamil Kulesza niejednokrotnie już pokazał ogromne przywiązanie do najwyższych wartości dla naszej Ojczyzny i treści wpisanej w odznakę tj. Wiara, Wytrwałość i Zwycięstwo. Każdy, kto szczyci się posiadaniem tej odznaki przekazywanej pokoleniowo, zobowiązany jest do wierności powyższemu hasłu i powinien być gotów, by walczyć za nasz kraj, w przyszłości, ma również uczyć młodsze pokolenia bezgranicznej miłości do Ojczyzny, pomnażając w ten sposób dorobek Dywizji i tworząc siłę Narodu i powagę Państwa Polskiego.
Jeszcze raz składamy szczere i gorące podziękowania naszym gościom – Przyjaciołom Szkoły – za wsparcie rzeczowe naszej placówki, za życzliwość i otwarte serce. “Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń.” DZIĘKUJEMY!