Kręcimy kilometry dla zdrowia i Ziemi

W dniach 22.04-23.05.2021r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy odbyła się akcja ekologiczno- prozdrowotna „Kręcimy kilometry dla zdrowia i Ziemi”. Celem akcji było propagowanie właściwych postaw ekologicznych, zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o środowisko, zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej oraz propagowanie zdrowego stylu życia. 

Rower pomaga ludziom – jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji. Poruszając się rowerem, szybciej dotrzesz na miejsce niż autobusem, autem czy pieszo. Rower to wspaniały sposób na połączenie ćwiczeń i spędzania wolnego czasu z rodziną. Jazda na rowerze jest doskonałym sposobem na zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej. Tym bardziej, że obecnie większość z nich woli grać na konsoli, serfować w Internecie lub przesiadywać godzinami przed telewizorem. Rower nie szkodzi Ziemi – rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę. 

Zadaniem uczestników było przejechanie rowerem jak największej liczby kilometrów oraz wysłanie zdjęcia  zmierzonych kilometrów przez dowolną aplikację. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez miesiąc w rywalizacji wzięło udział 30 uczestników, którzy pokonali łącznie 1479,63 km. Miało to korzystny wpływ nie tylko na zdrowie uczestników akcji, ale też na zdrowie planety. 

Serdeczne podziękowania składamy  dla Rady Rodziców oraz  Pana Piotra Krajewskiego za zasponsorowanie nagród. Nagrody zwycięzcom  w dniu 02.06.2021 wręczyła Pani Dyrektor Ewa Zawistowska. 

Mamy nadzieję, że akcja ta zaowocuje chęcią codziennego dbania o kondycję i swoje zdrowie i nie zakończy się wraz z zakończeniem rywalizacji. Do zobaczenia na ścieżkach rowerowych:)

Klasy 0-3 

  1. Jan Krajewski 1a 
  2. Emilia Krajewska 0a 
  3. Michał Dąbrowski 1b 

Klasy 4-8 Dziewczęta

  1. Lipska Katarzyna 4a 
  2. Oleksiej Zuzanna 7b 
  3. Zembko Amelia 6b 

Klasy 4-8 Chłopcy

  1. Łukaszewicz Jakub 7e 
  2. Sidorowicz Mateusz 7c 
  3. Dawid Olszewski 8a, Wrona Piotr 8a 

Gratulujemy!

Magdalena Połubińska
Anna Kozłowska
Barbara Joka
Magdalena Masłowska