Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!
Wszystkich srebrnych mieszkańców Gminy Choroszcz informujemy o ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!”. Zapraszamy, by poznać ciekawą ofertę Stowarzyszenia MANKO, które prowadzi tę oraz szereg innych kampanii i proponuje seniorom wiele atrakcyjnych oraz przydatnych informacji: pomoc, rzetelną informację, edukację i aktywizację.
Celem kampanii społecznej „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę! jest zwiększenie świadomości społeczeństwa dotyczącej sytuacji Seniorów, w dobie panującej epidemii koronawirusa, a przede wszystkim wsparcie odizolowanych od świata seniorów w naszym kraju.
Kampania „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!”, obejmuje następujące działania:
- Aktywizacyjno-Edukacyjne Pakiety Wsparcia
W związku z faktem, iż tylko do 25% seniorów jesteśmy w stanie dotrzeć kanałami on-line, a izolacja społeczna i odcięcie od świata jest olbrzymim zagrożeniem dla życia i zdrowia seniorów, Stowarzyszenie MANKO postanowiło wysyłać do seniorów pocztą Pakiety Wsparcia. Do tej pory dostarczyli ponad 40 tys. Pakietów Wsparcia do seniorów indywidualnych oraz do ponad 200 instytucji: urzędów gmin, klubów seniora, GOK, OPS, DPS MOPR, ZOL, KGW w wielu miastach i województwach. Stowarzyszenie dotarło do ponad 150 miast, w tym również poza granicami Polski m.in. do Wilna, Grodna, Solecznik, Kiejdan, Lwowa, Żytomierza, Odessy, Winnicy, Piatigorska, Wiednia, Londynu, Glasgow, Edynburga, Chicago, Nowego Jorku, Toronto, czy Hamilton. Wszędzie tam dotarły edukacyjno-aktywizacyjne Pakiety Wsparcia. W skład Pakietu Wsparcia wchodzą m.in.: magazyn „Głos Seniora”, maseczka, książka Mistrza Sobiesława Zasady i suplementy diety od naszego partnera – firmy Adamed.
Jeżeli chcesz dostać Pakiet Wsparcia, napisz do nas na: kontakt@manko.pl lub zadzwoń: (12) 429 37 28.
- Wydawanie specjalnych edycji Magazynu „Głos Seniora”
W tegorocznych 5. wydaniach Magazynu „Głos Seniora”, dużą część poświęcono tematyce dot. aktualnej sytuacji, ale także wsparcia seniorów poprzez aktywizację, edukację, integrację, konkursy, dobre praktyki, porady ekspertów. W czasie kampanii rozdystrybuowano 125 tys. specjalnych „Głosów Seniora”, wspierających seniorów w czasie pandemii (5 wydań x 25 tys. egz. wersji papierowej, kolejne 25 tys. – w wersji elektronicznej w mailingu). Link do Magazynu w wersji elektronicznej: https://glosseniora.pl/glos-seniora-online/
- Głos Seniora TV – ZAPRASZAMY DO TELEWIZJI INTERNETOWEJ
Projekt polega na produkcji, promocji i emisji specjalnych materiałów filmowych, dedykowanych seniorom. Są to porady i wywiady ze specjalistami, ekspertami i naszymi ambasadorami, a także programy rozrywkowe (m.in. porady geriatry, kardiologa, psychologa czy Rzecznika Praw Pacjenta). Tylko w tym roku Stowarzyszenie MANKO wyprodukowało ponad 60 pro-seniorskich programów (edukacyjno-aktywizacyjno-poradniczych), które przez media społecznościowe dotarły już do ponad 500 tys. seniorów. Cały kanał pod linkiem: https://www.youtube.com/user/GlosSenioraTV/videos.
*
Najnowszą akcją edukacyjną „Głosu Seniora” jest: „Seniorze, sprawdź Rachmistrza!”
W ramach ogólnopolskich kampanii społeczno-edukacyjnych Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!, Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać i akcji Stop Korona-Oszustwom, Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora rozpoczyna nową akcję edukacyjną pt. „Seniorze, sprawdź Rachmistrza!”, której celem jest zwiększenie świadomości i edukacja w zakresie weryfikacji autentyczności rachmistrzów spisowych w trakcie trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 organizowanego przez Główny Urząd Statystyczny.
Seniorze, sprawdź Rachmistrza! – obejrzyj najnowszy film w Głos Seniora TV: https://youtu.be/-_ZACWEVa_8.
Najbezpieczniejszą i najbardziej rekomendowaną metodą jest samospis internetowy przez formularz – wyłącznie na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystyczne dostępny pod adresem: spis.gov.pl. Osoby, które mają problem z dokonaniem samospisu internetowego powinny zasięgnąć pomocy u członków rodziny (np. dzieci czy wnuków) lub sąsiadów.
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu: 22 279 99 99. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych, gdyż wtedy sami inicjują kontakt i nie muszą obawiać się czy zgłaszająca się do nich osoba jest prawdziwym rachmistrzem spisowym.
Przed podaniem danych każdego rachmistrza należy zweryfikować samodzielnie poprzez zakładkę „Sprawdź rachmistrza” na stronie spisu lub dzwoniąc na infolinię spisową pod numerem 22 279 99 99.
Dołącz do akcji „Głosu Seniora” i nie daj się oszukać!