Artykuł sponsorowanyMiasto i Gmina

Leśna Przystań w Klepaczach

Projektowaniu tej wyjątkowej inwestycji od samego początku przyświecał cel stworzenia miejsca wysoce przyjaznego jej Mieszkańcom oraz środowisku. Naszym założeniem było stworzenie pierwszego ekologicznego osiedla na mapie Białegostoku. Położenie w Klepaczach, przy ul. Akacjowej, w sąsiedztwie Lasu Turczyńskiego determinowało zastosowanie nowoczesnych, niskoemisyjnych technologii, które jednocześnie miały być kluczem do budownictwa zgodnego z ideą zrównoważonego rozwoju. Idąc tą myślą, wykorzystując ekologiczne rozwiązania, zaprojektowaliśmy 49 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, w których wymarzone miejsce do życia znajdzie 75 rodzin.

Mając na uwadze troskę o środowisko, wybór pompy ciepła jako systemu grzewczego był oczywisty. W połączeniu z zastosowanym ogrzewaniem podłogowym zmaksymalizowany zostanie komfort termiczny w budynku. Nowoczesne urządzenie umożliwi także podgrzanie wody użytkowej oraz pozwoli na chłodzenie pomieszczeń w okresie letnim.

Wyjątkową wygodę zapewni zastosowana w budynkach rekuperacja – oczyszczone z alergenów i kurzu powietrze będzie tworzyło idealne środowisko szczególnie osobom zmagającym się z alergiami i uczuleniami. Dodatkowo przy współpracy z pompą będzie zapobiegać utracie ciepła, co znacząco wpłynie na obniżenie kosztów ogrzewania.

Mamy świadomość tempa dzisiejszego życia i tego, jak cenny jest czas, który każdego dnia musimy rozdysponować na wiele czynności. Dlatego budynki inwestycji Leśna Przystań wyposażymy w urządzania zaawansowane technologicznie. Ich obsługa będzie wyjątkowo prosta, nie zajmująca wiele czasu i dostępna na urządzeniach mobilnych, dzięki dedykowanej aplikacji.

Przyszłym Mieszkańcom, dla których ważny jest los planety, ale także osobisty komfort finansowy, zagwarantujemy możliwość wyposażenia swojego domu w panele fotowoltaiczne. Ich zastosowanie znacząco zwiększy wydajność pompy ciepła, co poskutkuje obniżeniem rachunków oraz pozytywnie wpłynie na środowisko.

Swoją bezpieczną przystań znajdą tu osoby pragnące uciec od zgiełku miasta, marzące o własnym ogrodzie, chcące obcować z otaczającą naturą, ale jednocześnie pozostając w doskonałej komunikacji ze wszystkimi dobrami aglomeracji miejskiej. Zaledwie 12 minut jazdy samochodem zajmie dostanie się na białostocki deptak, zaś aż o połowę skrócimy czas podróży, wybierając przejazd pobliską koleją.

Na 75 segmentach rozplanowaliśmy funkcjonalne układy w zróżnicowanych konfiguracjach. Każdy z nich to dwie kondygnacje o łącznej powierzchni mieszkalnej od 72 do niecałych 100 m2. Do każdego lokalu przynależeć będzie ogród – tu powierzchnie zaczynają się od 60 m2 i sięgają do ponad 340 m2. W skład części domów wchodził będzie jednostanowiskowy garaż, zaś przy każdym budynku zostanie wygospodarowane miejsce postojowe.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY