EdukacjaMiasto i GminaWydarzenia

Pierwszy dzwonek zabrzmiał w Gminie Choroszcz

Wspólnie, gremialnie, w gwarze, radosnym podekscytowaniu i nareszcie realnie uczniowie choroszczańskich szkół mogli się zobaczyć i zainaugurować nowy rok szkolny 2021/2022.

Ze względu na trwającą pandemię, starsi uczniowie nowy rok szkolny przywitali bezpośrednio w klasach z kolegami i wychowawcami – nie było oficjalnych apeli, ani okolicznościowych odczytów. Dziwne? Chyba jeszcze tak, mimo, że ci uczniowie poznali już „smak” niepewnego jutra i nauki zdalnej. Można sądzić, że raczej nie tęsknią za tym trybem edukacji. 

Jednak z pewnością największa niewiadoma roztaczała się przed I-klasistami i uczniami „zerówek”, którzy 1 września 2021 roku w nowej roli po raz pierwszy przekroczyli mury szkoły. Ich nowy rok szkolny, ze względu na pandemię, rozpoczął się na dziedzińcu przed budynkiem, gdzie opuszczając troskliwe ramiona rodziców, nowy porządek i podział na klasy przeprowadzało, nieznane jeszcze, grono pedagogiczne. Uczniowie w mury placówki wchodzili już sami. A u progu witali ich wychowawcy oraz Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz z Panią Dyrektor – Ewą Zawistowską.

Jak będą przebiegać najbliższe miesiące? Tego nie wie nikt. Ale liczymy na to, że szkołę nie-zdalną i naukę off-line uda się utrzymać jak najdłużej. Tego całej społeczności szkolnej szczerze życzmy, bo, mimo wielu starań i wysiłków, ofiarnego poświęcenia każdej ze stron, ostatni rok szkolny pokazał wszystkim jak bezcenną wartością są realne relacje i analogowe lekcje. W tym roku zadbajmy o ten komfort szczególnie, i wszyscy.

W nowym roku szkolnym naukę w Gminie Choroszcz: w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy oraz Szkole Podstawowej w Złotorii rozpoczyna ponad 110 uczniów klas I oraz blisko 70 uczniów oddziałów „0”. Życzmy, by pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2021/2022 był dobrym sygnałem-prognostykiem na przyszłość.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO W CHOROSZCZY