Wydarzenia

Spotkanie z autorką dziecięcą

W poniedziałek 20 września z samego rana aula Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wypełniła się gwarem przedszkolaków, a to wszystko za sprawą spotkania z autorką i wydawczynią książek dla dzieci – Katarzyną Janowicz-Timofiejew. 

Na spotkanie przybyły dwie grupy przedszkolne – Pszczółki z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy oraz Fantastyczni z Niepublicznego Przedszkola Czerwone Serduszko, mieszczącego się również w Choroszczy. Autorka opowiedziała w barwny sposób o swoich książeczkach, a dzieci aktywnie uczestniczyły w tym spotkaniu dzieląc się swoimi przygodami z książką. Katarzyna Janowicz-Timofiejew napisała i wydała takie książeczki jak : „W starym ogrodzie”, „Antolce, co zimy nie lubiła”, „Azorek” oraz kilka innych ciekawych i ciepłych opowieści dla dzieci, ale nie tylko. Książeczki Pani Kasi nadają się doskonale do rodzinnego czytania! Po spotkaniu przyszedł czas na upominki, które dzieci przygotowały specjalnie na okazję spotkania z autorką – laurki,kwiaty,ilustracje do jednej z książeczek. Nie obyło się również bez autografów w autorskich książeczkach. 

Biblioteka w Choroszczy otrzymała w darze kilka książeczek Pani Katarzyny, które już można wypożyczyć w dziale dla dzieci. 

Spotkanie te odbyło się dzięki zaangażowaniu emerytek, aktywnych czytelniczek choroszczańskiej biblioteki, było ono bowiem nagrodą za zdobycie I miejsca w powiatowym konkursie „Wypromuj swoją bibliotekę” w którym wzięły udział i zwyciężyły Panie : Eulalia Rutkowska oraz Dorota Wilczyńska.

Dziękujemy serdecznie Książnicy Podlaskiej za tak wspaniałą nagrodę, która dzięki swojej realizacji wywołała uśmiech na twarzy niejednego przedszkolaka – w Dniu Przedszkolaka, który przypada właśnie 20 września.