EdukacjaMiasto i Gmina

Wspólny projekt edukacyjny z języka angielskiego placówek oświatowych w gminie Choroszcz

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku przypada 20 rocznica tego święta, które ustanowiono w Strasburgu w 2001r. przez Radę Europy. Z okazji jubileuszu postanowiliśmy stworzyć wspólny projekt trzech placówek: Przedszkola Samorządowego w Choroszczy, Przedszkola Samorządowego w Barszczewie oraz Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Osobami odpowiedzialnymi za projekt były: Małgorzata Hubbell, Iwona Sławińska, Monika Kuchcińska oraz Aneta Wysocka.

 Hasłem przewodnim  projektu było: ENGLISH IS FUN. Celem przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom, iż język angielski jest nie tylko bardzo potrzebny, ale również jego nauka niesie z sobą dużo przyjemności. Poszczególne grupy dzieci w trzech placówkach miały stworzyć plakat przedstawiający rzeczy ważne dla małego człowieka oraz te z których czerpie on najwięcej radości. Zajęcia rozpoczynały się od wiersza recytowanego przez nauczyciela „I like cookies”. Następnie dzieci dobierały ilustracje przedmiotów, o których mówił nauczyciel. W drugiej części zajęć to one opowiadały o tym co sprawia im przyjemność oraz wykonywały rysunki. Był to pierwszy etap projektu. Następnie nauczycielki wymieniły się ze sobą plakatami i dzieci miały możliwość obejrzeć i porozmawiać na temat prac kolegów i koleżanek z innych placówek edukacyjnych w naszej gminie.

Podsumowanie projektu miało miejsce w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy, 27 września 2021r. Podczas tego spotkania dzieci mogły wykazać się znajomością języka angielskiego poprzez wspólne rozwiązywanie zagadek oraz śpiewanie piosenek. W naszym spotkaniu wzięła udział pani dyrektor przedszkola Bożena Lenczewska, pogratulowała dzieciom sumiennej pracy oraz zapału w nauce języka angielskiego.

Zakończeniem projektu była jego ewaluacja oraz ocena podjętych działań przez nauczycielki. Wspólnie stwierdziłyśmy, że współpraca trzech placówek: Przedszkola Samorządowego w Choroszczy, Przedszkola Samorządowego w Barszczewie oraz Szkoły Podstawowej w Choroszczy przyniosła ogromne korzyści zarówno dla naszych uczniów (uatrakcyjnienie zajęć oraz motywowanie do dalszej sumiennej nauki języka angielskiego) oraz dla nas (wymiana doświadczeń i pomysłów).

Efekty naszej wspólnej pracy w postaci plakatów można oglądać w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy.

Małgorzata Hubbell
Iwona Sławińska
Monika Kuchcińska
Aneta Wysocka