Miasto i GminaSportWydarzenia

Bieg Niepodległości w Choroszczy – ruszyły zapisy!

Burmistrz Choroszczy wraz z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają do udziału w tegorocznym Biegu Niepodległości z okazji 103. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Bieg odbędzie się w sobotę 13 listopada br. START biegu: godz. 12.00.

Przed sześcioma laty powróciliśmy do tradycji, jaką jest Bieg Niepodległości w Choroszczy: w 2015 roku trasa biegła alejkami Parku Pałacowego przy Letniej Rezydencji Branickich, w 2016 i 2017 start i meta były umiejscowione przy terenie rekreacyjnym „Kominowe Bajoro”, a trasa biegu wiodła ulicami: J.K. Branickiego, Ogrodową, Dominikańską, Piaskową i z powrotem – J.K. Branickiego. Od 2018 roku start i meta są umiejscowione na zrewitalizowanym Rynku 11 Listopada. I podobnie będzie w bieżącym roku.

Trasa Biegu Niepodległości w 2021 roku będzie wiodła ulicami: A. Mickiewicza, Białostocką w kierunku Sienkiewicz, następnie ścieżką rowerową wzdłuż Szosy Kruszewskiej, następnie ulicami: Zastawie II, Zastawie I, Dominikańską i na metę – na Rynku 11 Listopada.

Biegi dla uczniów szkoły podstawowej odbędą się 10 listopada. 

Wpisowe dla biegu wynosi 40 zł od osoby (50 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika – bez względu na wynik sportowy, będzie czekał pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy, a także okolicznościowy gadżet w postaci kubka. Oprócz tego, najlepsi w kategoriach: damskiej i męskiej (ogólnej, a także gminnej) otrzymają statuetki i nagrody. Jako, że w tym roku obchodzimy 103. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, zawodnik, który ukończy Bieg Niepodległości w Choroszczy na 103. Miejscu, także zostanie wyróżniony. Jak to u nas w Choroszczy na biegach bywa nikt nie wróci do domu też głodny: tym razem szpitalna kuchnia ugotuje nam pyszny i gorący bigos!

UWAGA! Będzie można zapisać się także w dniu biegu. Biuro zawodów będzie otwarte od godziny 9:30 do 11:15 na Rynku 11-listopada przy punkcie startu/mety – wtedy też będzie można odebrać numery startowe.

Medal jaki otrzyma każdy uczestnik:

Zapraszamy do udziału lub kibicowania na trasie i przy mecie! 

 

Regulamin biegu

Formularz zapisów na stronie Elektronicznezapisy.pl (min. 15 lat)

Strona wydarzenia na portalu Facebook


Nagrody (w formie bonów na zakupy w sklepie sportowym):

Kategoria OPEN (damska i męska):
1 miejsce: 350 zł
2 miejsce: 250 zł
3 miejsce: 150 zł
4 miejsce: 80 zł
5 miejsce: 70 zł
6 miejsce: 60 zł
7-10 miejsce: 50 zł
Kategoria GMINNA (damska i męska):
1 miejsce: 200 zł
2 miejsce: 150 zł
3 miejsce: 100 zł
4 miejsce: 70 zł
5 miejsce: 60 zł
6-8 miejsce: 50 zł 


Trasa biegu: