Wydarzenia

Nocny maraton filmów grozy za nami!

Noc z 30 na 31 listopada upłynęła nam pod znakiem grozy! Od godziny 21.00 do wczesnych godzin rannych prezentowane były dzieła filmowe z gatunku horror. Na widzów czekał maraton 5 filmów grozy, w tym dwa z gatunku horroru psychologicznego. Oprócz filmów na każdego z uczestników czekał darmowy popcorn.

Maraton rozpoczęliśmy klasykiem kina grozy tj. Lśnieniem w reżyserii Stanleya Kubricka. Film opowiadał o tym jak główny bohater filmu Jack Torrance (Jack Nicholson). Pracuje jako dozorca w hotelu Overlook, który na zimę zostaje zamknięty. Mieszka więc w nim tylko on z żoną (Shelley Duvall) i synem (Danny Lloyd), który zaczyna widzieć w domu duchy dwóch dziewczynek, zabitych kiedyś w tym hotelu przez ojca.

Nie jest to na pewno ostatni maraton, który zorganizowaliśmy i z pewnością w przyszłości pojawią się kolejne.

Dziękujemy za obecność!

Horror (łac. horror – strach), fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i niedające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych. Źródła takiego postrzegania horroru związane są bezpośrednio z samym powstaniem literackiego gatunku horroru i zasadniczo do niego się odnoszą. W horrorze filmowym definicja ta ewoluowała na przestrzeni ostatniego stulecia, głównie przez rozkwit kina eksploatacji, które miało miejsce w latach 70. XX wieku.