Spektakl “Pilecki.Raport” 15 listopada w Choroszczy!

Zapraszamy na SPEKTAKL PILECKI. RAPORT w wykonaniu Teatru Bez Maski z Lublina. Odbędzie się on w poniedziałek 15 listopada o godz. 19:15 w auli M-GCKiS w Choroszczy. Bilety w cenie 15zł do nabycia w biurze M-GCKiS i Parafi i Rzymskokatolickiej w Choroszczy.

Spektakl Pilecki.Raport to wędrówka w przeszłość. Dość smutna, ponieważ im bardziej się w nią zagłębiamy, tym bardziej obraz świata staje się przykry: brat zabija brata, rodzą się podziały na tych, co mogą żyć i na tych, co żyć nie powinni, śmierć przychodzi bez słów, nocą, metodycznie zabierając niewinnych. Spektakl mówi słowami Pileckiego. Powraca do wydarzeń przerażającego Oświęcimia, wnikając w powykrzywiane człowieczeństwo, brutalnie dotknięte zdziczeniem, ale pokazuje także to, które za wszelką cenę trwa przy resztkach wrażliwości, nie popadając w nieczułą bierność i pozbawioną przyszłości obojętność. Trzyma się człowieka, mimo że jednocześnie od niego (jego bezdusznej postaci) chce jak najdalej uciec. Spektakl Pilecki.Raport to świadectwo przeżycia nadziei w człowieku poddanym promieniowaniu nienawiści i okrucieństwa, to krzyk wiary w ludzką czułość, dobro i współodczuwanie. To opowieść o bohaterze.

O Witoldzie Pileckim. O jego sile i poświęceniu. Ważnym elementem spektaklu jest muzyka Urszuli Kasprzak-Wąsowskiej. Powstaje na żywo, wraz z rozwojem historii. Jest po części improwizowana: poddaje się opowieści, ale jednocześnie ją kształtuje, a niekiedy wręcz prowadzi. Spektakl Pilecki.Raport jest to więc rzeczywiste współtworzenie, współodczuwanie i dotknięcie niepowtarzalności (na podst. mat. org.).

Spektakl Pilecki.Raport odbywa się w Choroszczy w ramach współpracy Gminy Choroszcz z Fundacją W dobrym Tonie, w ramach projektu „Kulturą po Podlasiu”. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie Gminy Choroszcz.

Zapraszamy – będzie to znakomite zwieńczenie Gminnych Obchodów Święta Niepodległości!