Miasto i GminaSport

Licealiada Strzelecka – sukces naszych absolwentów

10 listopada 2021r odbyła się X Wojewódzka Licealiada Strzelecka „Złota Tarcza”. Zawody odbyły się w V LO w Białymstoku. Najlepszymi wśród chłopców okazali się byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Choroszczy.

Kacper Marciniak który zajął pierwsze miejsce, a drugie z takim samym wynikiem Piotr Kosakowski. Obaj umiejętności strzeleckie doskonalą od VII klasy szkoły podstawowej i nadal trenują na strzelnicy pneumatycznej Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość „Skała”.

Najlepszą zawodniczką wśród dziewcząt z najlepszym wynikiem wśród wszystkich zawodników była Emilia Malinowska , zawodniczka z Białegostoku, która od kilku lat trenuje i uczestniczy w zawodach organizowanych na strzelnicy w Choroszczy.

Cała trójka podczas zawodów strzelała z karabinów zakupionych przez Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość „Skała”, przy znaczącym wsparciu finansowym burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego.

W imieniu Stowarzyszenia i wszystkich zawodników trenujących strzelectwo w Choroszczy dziękujemy Pani Dyrektor szkoły podstawowej w  Choroszczy Ewie Zawistowskiej za możliwość realizowania swoich pasji strzeleckich na terenie szkoły. Obiecujemy rozsławiać imię szkoły i naszego miasta osiągając coraz lepsze wyniki w strzelectwie sportowym.

Trener Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego-
Piotr Waczyński