Miasto i Gmina

Choroszcz – liderem w Rankingu Gmin Województwa Podlaskiego

Gmina Choroszcz jest najlepsza pośród gmin miejsko-wiejskich w województwie podlaskim w Rankingu Gmin Województwa Podlaskiego, koordynowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej. Zajęła I miejsce w swojej kategorii, wyprzedzając Wasilków i Supraśl. 11 stycznia 2022 roku Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odebrał nagrodę z tym związaną.

Ranking Gmin Województwa Podlaskiego opierał się na 16 wskaźnikach analizowanych przez GUS, tj. m.in.: sytuacja finansowa, pozyskiwanie środków europejskich, podmioty gospodarcze, ale również wyniki ósmoklasisty czy też wydatki bieżące na różnego rodzaju działalność prorozwojową.

Ranking pokazuje kierunki rozwoju samorządów i określa ich bieżącą kondycję. Cieszę się, że nasza gmina jest liderem i znalazła się wśród najlepszych – mówi Robert Wardziński Burmistrz Choroszczy. Obiektywne, twarde wskaźniki oraz gremia eksperckie potwierdzają kierunek, w którym idziemy i sposób, w jaki realizujemy naszą politykę prorozwojową. To utwierdza nas w przekonaniu, że nasze działania są słuszne i właściwie realizowane – dodaje włodarz Gminy Choroszcz.  

Oprócz Choroszczy, zwycięzcami w swoich kategoriach zostały: gmina Juchnowiec Kościelny i miasto Wysokie Mazowieckie.

Ranking Gmin Województwa Podlaskiego był zorganizowany po raz pierwszy. Patronat nad nim objął wojewoda podlaski i marszałek województwa.