KulturaWydarzenia

Już w niedzielę XXX finał WOŚP w Choroszczy

W najbliższą niedzielę 30 stycznia w całej Polsce odbędzie się 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórka pod hasłem „Przejrzyj na oczy” ma zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Orkiestra po raz kolejny zagra w Choroszczy, wolontariusze na ulicach kwestować będą już od godziny 8.00, w ramach finału odbędzie się wiele atrakcji :

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Choroszczy 24 drużyny będą rywalizować ze sobą w turnieju piłkarskim, oprócz ciekawych meczy można będzie wylicytować wiele ciekawych gadżetów związanych z orkiestrą, piłką nożną i nie tylko. Nad organizacją i porządkiem turnieju czuwa lokalny animator sportu Jacek Dąbrowski.

Stowarzyszenie Mroźne Stwory po raz kolejny morsują dla WOŚP – i tutaj jak co roku wiele atrakcji, rozpoczęte wspólnym wejściem do wody, kiermasz ciast, zawody sportowe, ognisko z kiełbaskami oraz mnóstwo licytacji przedmiotów, wszystko to na plaży Kominowego Bajora od godz. 12.30

foto z archiwum sztabu WOŚP Choroszcz

Licytować przedmioty będzie można także Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy – licytacje ruszają od godz. 11.00, o godz. 15 na auli rozpocznie się maraton Zumby, można będzie także wpaść na porcję gorącego bigosu ( z uwagi na pandemię – bigos będzie rozdawany w specjalnych opakowaniach), tradycyjnie choroski sztab zapowiada relacje LIVE z wydarzeń (link do śledzenia relacji tutaj)

Niedzielny rozkład jazdy finału WOŚP:

Sztab w Choroszczy serdecznie zaprasza Wszystkich mieszkańców gminy Choroszcz do udziału w wydarzeniach, oprócz możliwości wylicytowania ciekawych przedmiotów będzie można spróbować fantastycznego bigosu czy tez kanapki ze smalcem. Choroski sztab liczy na kolejne pobicie rekordu zbiórki – jak do tej pory najwięcej pieniędzy zebrano podczas zbiórki 28 finału w 2020 roku 18 156,22 zł .