KomunikatyMiasto i Gmina

Pomóżmy pogorzelcom z Choroszczy!

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Choroszczy wraz z Gminą Choroszcz zwracają się do firm i osób prywatnych z prośbą o pomoc pogorzelcom z Choroszczy, którzy 23 stycznia br. w tragicznym pożarze stracili dach nad głową. Potrzebne są elementy wyposażenia, ale także pomoc w remoncie mieszkań, w tym pomoc finansowa. Wszystkie chętne podmioty i ludzi dobrej woli prosimy o kontakt z biurem Spółdzielni: tel. 85 719 11 09, e-mail: smlwch@wp.pl.

Przypomnijmy, w niedzielę 23 stycznia br. w godzinach popołudniowych, w bloku przy ul. Powstania Styczniowego w Choroszczy doszczętnie spaliło się jedno mieszkanie, drugie zaś uległo kompletnemu zniszczeniu wskutek temperatury i akcji gaśniczej. Drzwi wejściowe do innych mieszkań, jak również klatka schodowa – zostały poważnie uszkodzone. W 2-godzinnej akacji pomocowej brało udział 9 jednostek straży pożarnej, w tym dwie jednostki z terenu Gminy Choroszcz: OSP Choroszcz i OSP Klepacze.

Na szczęście, w pożarze nikomu nic się nie stało: części lokatorów udało się samodzielnie opuścić miejsce tragedii, pozostałym jedenastu w ewakuacji pomogli strażacy. Jedna osoba lekko podtruła się dymem. Teraz do mieszkań musi wrócić normalność. Gmina Choroszcz jest w kontakcie z pogorzelcami i jest gotowa wypłacić należną im pomoc finansową. Ta jednak nie wystarczy. Dlatego wszyscy zwracamy się do chętnych firm i osób dobrej woli, które chciałby pomóc: poświęcić część swoich sił i środków na przywrócenie poszkodowanym dachu nad głową.

Potrzebne są zarówno elementy wyposażenia: kuchnie, meble, pościel, czy naczynia. Przede wszystkim  jednak konieczny jest szybki remont pomieszczeń. Niezbędne prace w tym zakresie, to: usunięcie spalonych tapet i farby ze ścian, uzupełnienie tynków, ew. gipsowanie, pomalowanie ścian. Prace można by wykonać w sposób etapowy, tzn. po jednym pomieszczeniu lub w ograniczonym zakresie przez jedną firmę. Każda forma pomocy na pewno się przyda i zostanie doceniona. Poszkodowani mieszkańcy zostali pozbawieni przez żywioł całego lub znacznej wielkości swojego dobytku.

Wszystkich, którzy są chętni do pomocy, prosimy o pozostawienie kontaktu do siebie w biurze Spółdzielni – najszybciej jak to jest możliwe, pod nr. tel. 85 719 11 09, lub e-mailowo: smlwch@wp.pl.

Wszystkim ludziom dobrej woli z całego serca – dziękujemy!

Fot. www.foter.com