Uwaga na oszustów podających się za pracowników wod.-kan.!

Zakład Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji w Choroszczy przestrzega przed fałszywymi – rzekomymi pracownikami przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych, proponującymi odczyt stanu wodomierzy (wymianę wodomierza) lub kontrolerami jakości wody! To oszuści! Nikt z pracowników ZECWiK w Choroszczy anonimowo nie odwiedza domów czy posesji mieszkańców!

W związku z pojawiającymi się zgłoszeniami o oszustach odwiedzających mieszkańców gminy Choroszcz pod pretekstem odczytania stanu wodomierza lub sprawdzenia jakości wody, STANOWCZO INFORMUJEMY: pracownicy ZECWiK w Choroszczy posiadają służbowe legitymacje oraz poruszają się po terenie gminy Choroszcz oznakowanym samochodem. Co więcej: nawet jeśli odwiedzają prywatne posesje mieszkańców, na pewno NIE PRZYJMUJĄ WPŁAT ZA ŚWIADCZONE USŁUGI.

Oszuści atakują też mieszkańców Gminy Choroszcz dopuszczając się wysyłki smsów lub wiadomości email. Informujemy, że ZECWiK w Choroszczy WYSYŁA JEDYNIE SMS-Y I MAILE DO KLIENTÓW, INFORMUJĄCE O STANIE KONTA LUB Z PROŚBĄ O PODANIE STANU LICZNIKA WODOMIERZA. WIADOMOŚCI WYSYŁANE PRZEZ ZECWiK W CHOROSZCZY NIGDY NIE ZAWIERAJĄ LINKÓW DO PŁATNOŚCI!

Jeśli więc otrzymujecie Państwo wiadomości sms lub maile zawierające linki do płatności lub inne odnośniki, które każą logować się do systemów i kont bankowych, ostrzegamy, że są to działania cyberoszustów dążących do bezwzględnego wyłudzenia pieniędzy. PROSIMY NIE WIERZYĆ TAKIM INFORMACJOM I NIE ODPOWIADAĆ NA TAKIE WIADOMOŚCI!

Jeżeli chcą Państwo potwierdzić tożsamość pracownika przedsiębiorstwa, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta ZECWiK w Choroszczy – tel.: 85 719 11 08. Biuro Obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Ponadto przypominamy, że PRACOWNICY ZECWiK W CHOROSZCZY odczytują wodomierze co kwartał i nie prowadzą kontroli bezpośrednio w mieszkaniach budynków wielorodzinnych (mieszkaniach w blokach), w związku z tym NIE MAJĄ POTRZEBY WCHODZIĆ DO INDYWIDUALNYCH MIESZKAŃ.

Każdą próbę wejścia na teren Państwa nieruchomości przez oszusta podającego się za rzekomego „pracownika wodociągów”, prosimy niezwłocznie zgłosić Policji, dzwoniąc pod nr tel. 997 lub 112 oraz poinformować Dział Obsługi Klienta ZECWiK w Choroszczy (tel.: 85 719 11 08, czynne: pon.-pt. w godz. 7.00-15.00).

PROSIMY O OSTROŻNOŚĆ!
Nie ufajcie Państwo oszustom
podającym się za pracowników przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego!
Sprawdźcie ich w ZECWiK w Choroszczy!