Słodkie pomaganie – podsumowanie akcji charytatywnej

W minioną niedzielę (13 lutego 2022) na terenie naszej Gminy odbył się kiermasz słodkości z którego dochód przeznaczony był na cele pomocowe – w tym wypadku na pomoc dla choroszczańskich pogorzelców, którym w styczniu tego roku ogień strawił mieszkania. 

Stoiska ze słodkościami i innymi gadżetami rozmieszczone były na terenach Parafii Rzymskokatolickich znajdujących się w naszej Gminie – w Choroszczy, oraz w Konowałach. Każdy chętny mógł wspomóc ten cel poprzez zasilenie zbiórki dobrowolnej wielkości cegiełką, a w zamian poczęstować się słodkościami przygotowanym przez choroszczanki ze Stowarzyszenia “Chcę Żyć” . 

Ta akcja to współdziałanie wielu ludzi z naszej Gminy. W jej organizację włączyły się : Spółdzielnia Mieszkaniowo Lokatorsko-Własnościowa w Choroszczy , Stowarzyszenie “Chcę Żyć”, Fundacja Rodziny Czarneckich (osoba koordynująca z fundacji : Izabela Szklarzewska –  Sakowicz), Gmina Choroszcz, Radni Rady Miejskiej w Choroszczy, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, oraz wiele osób prywatnych, w tym oczywiście dzielnych i nieustraszonych wolontariuszy. 

Sumą tych niedzielnych zbiórek jest kwota 6420 złotych. Jest to bardzo dobry wynik, który cieszy i raduje, a przede wszystkim spełni swój cel – wspomoże poszkodowanych .

Serdecznie dziękujemy wszystkich za włączenie się w akcję charytatywną – zarówno tą jak i wszystkie inne. Warto pomagać! 


Więcej o pożarze i możliwościach pomocy w tej sprawie : https://choroszcz.pl/pl/aktualnoci/pomozmy-pogorzelcom-z-choroszczy.html

fot. Izabela Szklarzewska-Sakowicz/graf.wyróżniająca : canva.com

Tekst : M-GCKiS