„Sieć na kulturę” w Choroszczy

Warsztaty dla instruktorów oraz dzieci z zakresu kompetencji cyfrowych, wsparcie merytoryczne, a przede wszystkim pozyskany nowy sprzęt (laptopy i tablety) – to rezultaty projektu „Sieć na kulturę”, w którym bierze udział Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Dzięki niemu mamy szansę uzupełnić edukację cyfrową dzieci i młodzieży w gminie Choroszcz. Uczestnicy projektu, dzieci w wieku 10 – 13 lat, podczas 31 godzin warsztatów poznają dostępne narzędzia do obróbki graficznej i tworzenia projektów, zdobędą także umiejętności związane z zasadami projektowania wizualnego, zapoznają się z informacjami o prawach autorskich oraz wolnych licencjach. Podczas zajęć, pod opieką instruktorów, podejmą próbę stworzenia własnych projektów plakatów, wizytówek, kartek, kalendarzy, ciekawych prezentacji, a nawet komiksów.

Mamy nadzieję, że realizowane warsztaty,  które łączą w sobie zarówno wiedzę techniczną oraz zmysł artystyczny zainspirują najmłodszych do rozbudzenia zainteresowań graficznych i w sposób praktyczny pokarzą złożoność pracy osób, które na co dzień projektują na rzecz wydawnictw prasowych i książkowych, czy tworzą różnego typu projekty wykorzystywane w sieci, łącząc w swoim zawodzie użyteczność i estetykę.

Po zakończeniu warsztatów zostanie przeprowadzona ankieta ewaluacyjna wśród uczestników, która będzie podstawą wysondowania potrzeby wprowadzenia do stałej oferty zajęć MGCKiS warsztatów z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych.