Edukacja

Dziś Białostocki Test Informatyków

Już dziś (25 listopada, środa) trzecia edycja Białostockiego Testu Informatyków! To wydarzenie, podczas którego uczestnicy konfrontują swoje umiejętności z wymaganiami pracodawców z branży IT.

Autorami zadań są praktycy, pracownicy firm z województwa podlaskiego. Zadania są podobne do tych, które mogą paść podczas rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Dotyczą zagadnień z algorytmiki, projektowania obiektowego, relacyjnych baz danych, programowania w językach JAVA, C# i C++, technologii mobilnych oraz webowych.

Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości  5.000 zł, 3.500 zł, 2.000 zł (brutto).  Uczestnicy otrzymają także certyfikat, który można dołączyć do swojego CV.

Test skierowany jest do studentów podlaskich uczelni oraz pełnoletnich uczniów podlaskich szkół ponadgimnazjalnychZarejestrowało się około 130 osób. Sam Test odbędzie się 25 listopada (środa) na Wydziale Informatyki PB, start o godz. 12:15. Na rozwiązanie zadań uczestnicy będą mieli 90 min.  Ale już od godz. 10:00  (w części B budynku Rektoratu) odbędą się prezentacje i wykłady firm działających w Białymstoku.

Organizatorem Białostockiego Testu Informatyków jest Wydział Informatyki PB we współpracy z firmami: BIT S.A., CERI International, CFT Polska Sp. z o.o., Coders Center Sp. z o.o., Computaris Polska sp. z o.o., Grape Up Sp. z o.o., QBurst Poland Sp. z o.o., SMT Software Services S.A., SoftwareHut Sp. z o.o., Transition Technologies S.A., X-Code Spółka z o.o., ZETO S.A.

Więcej informacji: http://bti.pb.edu.pl/

Zapraszamy!

DS/PB