KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Charytatywne ostatki – graliśmy dla Laury i Zuzi

Charytatywne ostatki w Choroszczy zakończyły się ogromnym sukcesem! Państwo – Darczyńcy ofiarowaliście swoje cegiełki na łączną kwotę aż 8035 złotych! Dziękujemy. To realna pomoc, która dotrze do Laury i Zuzi, na rzecz których zorganizowaliśmy ostatkową akcją charytatywną w Gminie Choroszcz. Zrobiliśmy razem bardzo dużo dobrego, a zrobimy jeszcze więcej. To pewne.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu – uczestnikom choroszczańskich ostatków, które odbyły się w piątek 25 lutego br. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Dziękujemy Wam za obecność i za każdą cegiełkę ofiarowaną do puszek.

Z tego miejsca dziękujemy formacjom muzycznym, które przybyły do Choroszczy specjalnie i charytatywnie zagrały na rzecz Laury i Zuzi, zespołom: FortiImperiumDiademowiSkanerowiFantastic Boys oraz Juniorowi. Grupy te pojawiły się na choroszczańskiej scenie dzięki p. Marcinowi Popławskiemu. Konferansjerem i prowadzącym koncert był p. Jacek Dąbrowski.

Zanim ruszyła ostatkowa zabawa w rytmach disco, fantastyczną frajdę sprawił dzieciom iluzjonista – Łukasz Grant. Gromkim śmiechom i szczerym zachwytom nie było końca! Najmłodsi tego dnia również chętnie zaglądali do przestrzeni malowania twarzy, którą „zawładnęły” kreatywne Animacje Fascynacje, a także do strefy z fantami przekazanymi przez szereg instytucji i porywanych osób, do wzięcia za cegiełki. W tym miejscu szczególne ukłony kierujemy w stronę p. Doroty Panas, która na kiermasz przekazała moc atrakcyjnych przedmiotów. Były książki, zabawki, pluszaki, naklejki, balony, słowem 1001 drobiazgów! Obszar ten zawiadywany był przez wolontariuszy Fundacji Rodziny Czarneckich. Nad wszystkim czuwała współkoordynatorka akcji – p. Izabela Szklarzewska-Sakowicz.

Naprzeciw przestrzeni „fantowej”, w Galerii M-GCKiS w Choroszczy, pięknie rozgościł się kiermasz swojskiego jadła: przepysznego bigosu, pierogów, chleba ze smalczykiem, kiszonych ogórków i kwaszonej kapusty, a także wyśmienitych ciast i słodkości. Wszystko serwowane było przez choroszczańskie seniorki z Koła Emerytów, Inwalidów i Rencistów nr 15 oraz członkinie Stowarzyszenia „Chcę Żyć!”. Jedzenie zostało przygotowane dzięki pracy seniorek – wolontariuszek, a także dzięki produktom dostarczonym przez Stowarzyszenie Kruszewskie Warzywa HerboweGospodarstwo Rolne – Jerzy SokółWędzarnię KruszewoPiekarnię Szydłowscy Choroszcz. Pyszne ciasta upiekły choroszczańskie gospodynie, których było tak dużo, że w tym miejscu wprost nie jesteśmy w stanie wymienić, a także Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy.

Nad profesjonalną oprawą techniczną i organizacyjną wydarzenia czuwał Zespół Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy na czele z p. Izabelą Dąbrowską, dyrektor M-GCKiS w Choroszczy. Nagłośnienie koncertu zawdzięczamy p. Arturowi Szydłowskiemu z Podlaskiego Instytutu Kultury, a opiekę fotograficzną sprawowała p. Diana Walesiuk.

O bezpieczeństwo uczestników charytatywnych ostatków w Choroszczy dbała Agencja Ochrony Spartanie-Securityoraz Grupa Ratownicza Nadzieja Łomża.

Organizacyjnie wydarzenie wsparły również: Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w ChoroszczyLZS „Korona” ChoroszczLambada Girls.

Dziękuję wszystkim Państwu za obecność – mówił Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, który tego dnia w akcji charytatywnej uczestniczył wraz z małżonką Katarzyną. To ważne, że wszyscy byliśmy wspólnie tego dnia. Tym razem dla Laury i Zuzi, bo przecież to nie pierwsza akcja charytatywna organizowana w naszej gminie. I z pewnością nie ostatnia – dodał na koniec włodarz Gminy Choroszcz.

W ostatkowy piątek połączył nas w Choroszczy cień chorób naszych Bohaterek. 
Dotarł do nas także czarny mrok dramatu Ukrainy… 
Dlatego tym bardziej dziękujemy za Państwa czas i uwagę oraz udzielone wsparcie 
– tak szlachetne i hojne.

Tekst : UM, Foto : Diana Walesiuk

Więcej zdjęć dostępnych na profilu Facebook’owym M-GCKiS .