Wystrzałowe kobiety są w Choroszczy!

Nie w kawiarni – choć przy zapachu kawy i ciasta, nie z charakterystycznym goździkiem – a z dreszczykiem emocji, bo z karabinem sportowym w dłoni. A co najważniejsze: choć pod męską opieką, to w doborowym towarzystwie wspaniałych kobiet – tak świętowaliśmy nietypowy Dzień Kobiet. Nietypowy, bo na strzelnicy w Choroszczy! I z wystrzałowymi kobietami!

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wraz ze Stowarzyszeniem Pamięć i Tożsamość „Skała”, przy wsparciu Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy i Gminy Choroszcz, zorganizowało popołudnie dla Pań 8 marca – z atrakcjami. Jakimi? Z zapoznaniem się z bronią sportową, turniejem z nagrodami, zabiegami pielęgnacyjnymi, a także twórczymi warsztatami. Był czas na sportową rywalizację oraz rozmowy przy kawie, słodkościach i muzyce.

Jest to z pewnością nowe doświadczenie, z którego nie miałyśmy okazji dotąd skorzystać – powiedziała pani Małgorzata, uczestniczka spotkania. Bardzo się cieszę, że mogę tu być. To taki moment, kiedy można doświadczyć kobiecej atmosfery, pobyć ze sobą, poznać inne kobiety i zwyczajnie spróbować czegoś nowego – dodała na koniec.

Jak się okazało, wszystkie Panie – a łącznie w turnieju wzięło ich udział ponad 30 – mimo iż po raz pierwszy miały okazję spróbować swoich sił w tego typu zmaganiach, strzelały bardzo celnie. Na podium stanęły: Katarzyna Markowska (I miejsce), Teresa Kalicka (II miejsce), Magdalena Jankowska (III miejsce). Gratulujemy!

– Nie spodziewałam się, że wygram turniej – mówi pani Katarzyna, zwyciężczyni turnieju. To miłe uczucie zająć pierwsze miejsce, czuje się satysfakcję. Jesteśmy bardzo zadowolone z koleżanką, która mnie tu zaprosiła – dodała. Nie spodziewałam się, że będzie to tak miła impreza. Cieszę się, że poznałam to miejsce, i mam zamiar przychodzić tu ze swoimi dziećmi – zakończyła.

Nagrody, pamiątkowe dyplomy i puchar wystrzałowym choroszczankom, wręczyli: inicjatorka wydarzenia i dyrektor M-GCKiS w Choroszczy – Izabela Dąbrowska, prezes Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość „Skała” – Grzegorz Krysiewicz oraz radny gminy Choroszcz oraz instruktor strzelania – Piotr Waczyński. Podczas spotkania życzenia wszystkim Paniom złożył burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Każda z Pań uczestnicząca w wydarzeniu, nie wyszła ze strzelnicy z pustą ręką – otrzymała upominki przygotowane przez Urząd Miejski w Choroszczy oraz słodkie pierniki wykonane przez Ewę Kondraciuk. O zabiegi relaksacyjno-pielęgnacyjne zadbała firma Forever Dorota Kamińska. Kobiecym akcentem były filcowe broszki wykonywane pod fachowym okiem instruktorów z choroszczańskiego centrum kultury. Wiele z filcowych biżuterii powstało w kolorach niebiesko-żółtych – jako wyraz solidarności z naszymi sąsiadami z Ukrainy.

– Chociaż nie brałam udziału w turnieju, bardzo się cieszę, że mogłam skorzystać z twórczego warsztatu – powiedziała pani Beata, uczestniczka. – Wykonałam symboliczną broszkę i jak się okazało, nie było to takie trudne, a dało wiele satysfakcji. Z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnych wydarzeń dla pań. Myślę, że to dzisiaj szczególnie ważne, by wspólnie dzielić się radością i wspierać, tak zwyczajnie, po babsku – dodała. 

Wszystkim wystrzałowym Paniom z Gminy Choroszczy, a także Panom jeszcze raz życzymy wiele dobra i wiary w swoje możliwości oraz zapraszamy na kolejne wydarzenia przygotowywane w Gminie Choroszcz.

Fot.: PK