Miasto i Gmina

Biało-Czerwona Choroszcz podczas uroczystości majowych

Za nami dwa dni pełne patriotycznych wydarzeń. Chcemy serdecznie podziękować mieszkańcom Choroszczy i okolic za czynny udział.

2 maja ulice Choroszczy wybarwiły się na biało-czerwono. Zorganizowaliśmy X Marsz z Flagą, który miał swój finisz na Rynku 11 listopada pod bramą kościoła. Po Mszy Św. Na Błoniach Jana Pawła II zorganizowaliśmy Ognisko integracyjne dla mieszkańców i przyjaciół Choroszczy.

3 maja po porannej Mszy Św. za Ojczyznę odbyły się główne uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod Pomnikiem Niepodległości. Po południu miał miejsce patriotyczny koncert wokalnego zespołu M-GCKiS w Choroszczy, Rytmy Czasu pod kierownictwem Jerzego Tomzika. Po nim kawiarenka historyczna, którą prowadził Prezes Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy – Józef Waczyński. Wieczorem na stadionie odbył się mecz piłkarski w stylu retro.

Dziękujemy również naszym współorganizatorom: Gmina Choroszcz, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy, Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy, Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość „Skała”, Koło Emerytów, Inwalidów i Rencistów nr 15 w Choroszczy, LZS Korona Choroszcz.

Zdjęcia z poszczególnych wydarzeń majowych opisanych w artykule możemy obejrzeć tutaj, natomiast z meczu retro tutaj