Sport

3 kolejka Ligi Retro za nami

Mecz Strzelec Białystok Choroszcz – Czarni Lwów z Wałbrzycha, który rozegrano na Stadionie Miejskim w Choroszczy 7 maja, był niewątpliwie jednym z hitów 3 kolejki Retro Ligi. Spotkały się bowiem Mistrz i Wicemistrz poprzednich rozgrywek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną lokalnej drużyny z Choroszczy wynikiem 3-0 , dzięki czemu zespół zrewanżował się za ubiegłoroczną przegraną w Siewierzu . Bramki podczas spotkania dla „Strzelca” zdobyli: M. Jaromiński, D. Czyżewski, P. Kieżel.

W ubiegłym sezonie, w ostatniej kolejce na neutralnym boisku w Siewierzu wygrał zespół Czarnych, aż 7-4, dzięki czemu zapewnił sobie 2 miejsce w lidze. Strzelcy mieli już wówczas zapewniony mistrzowski tytuł jednak wysoka przegrana, jedyna w tych rozgrywkach, pozostała w pamięci.

Podczas sobotniego spotkania w Choroszczy przed meczem przy dźwiękach akordeonu maestro Tomasza Horodeńskiego zespoły powitał Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, wręczając Strzelcom czek z dotacją na najbliższy sezon. Wśród gości zaproszonych przyjechali również żołnierze 10 Pułku Ułanów Litewskich. W przerwie oprócz konkursów strzałów piłką retro dla dzieci, organizatorzy podziękowali za grę strzelcowi pierwszej bramki w historii Retro Ligi – Przemkowi Dryglasowi, którego w ubiegłym roku kontuzja wykluczyła z gry. Po rozegranych meczach strzelec zajmuje 2 miejsce zaraz po Victorii Sosnowiec. Obie drużyny mają po 4 punkty.

Kolejne spotkanie w ramach Retro Ligi odbędzie się 28.08 na Stadionie Miejskim w Choroszczy.

foto z wydarzenia Marta Śliwińska:

więcej zdjęć z meczu retro ligi można znaleźć tutaj.